Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha régebben dohányoztam, az...

Ha régebben dohányoztam, az hatással lehet majd a gyermekem fogantatására?

Figyelt kérdés
szóval tinikoromban cigiztem és sajnos még mostanában is, de hamarosan szeretnénk gyereket vállalni a férjemmel és elhatároztuk, hogy 3 hónappal előtte letesszük a cigarettát (ezt az időintervallumot egy tüdőgyógyász javasolta)... elegendő lesz ez ahhoz, hogy egyből összejöjjön a baba? vagy nehezen fog sikerülni?
2010. jan. 13. 09:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Ember és szervezet függő. Nézd csak meg,hányan végig dohányozzák az egész terhességet,viszont mennyi pár van,akik soha nem dohányoztak,mégsem jött még össze nekik a baba.
2010. jan. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagyon becsülendő, hogy 3 hónappal előtte leteszitek a cigit, ráadásul mindketten. Ennyi idő tényleg a szükséges minimum ahhoz, hogy a párod spermaképe javuljon. Neked pedig az a fontos, hogy amíg a babátz várod és szoptatsz, addig egy szál cigi se csússzon be, mert nagyon rontja a véred oxigénellátását, és így a baba oxigénellátását is.


Hogy milyen gyorsan fogansz meg, az nem a cigitől függ elsősorban, hanem sok más tényezőtől, elsősorban a belső nemi szerveid állapotától és a hormonszintedtől.


Kívánom a legjobbakat, jó babásodást!

2010. jan. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm az eddigi válaszokat! második, bár jól esik a dicséreted, de sajnos úgy érzem, ezzel inkább mentjük a menthetőt...ez nem becsülendő, inkább a dohányzásra való rászokás elítélendő
2010. jan. 13. 10:04
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is 3 hónappal előtte letettem a cigit, nehezen jött össze, de nem emiatt, hanem mert rendszertelenek voltak a ciklusaim.

Egyik ismerősöm szintén így tett és 2. vagy 3. hónapban sikerült is nekik, szóval nem ezen múlik!

2010. jan. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!