Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha idősebb leszek, nehéz lesz...

Ha idősebb leszek, nehéz lesz teherbe esnem?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy voltam a barátommal (Még régebben) és nem védekeztünk, belém ment el. 16 éves vagyok, normálisak a hormonjaim, a peteérésem, szóval minden. Nem lettem terhes (Nem is akartam volna) Csak furcsa hogy ilyen fiatalon nem lettem egyből terhes. Ha idősebb leszek (26-27) és szeretnék majd babát, akkor majd nehéz lesz teherbe esnem? :((( Előre parázok.
2010. jan. 11. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy ciklusban, teljesen védekezés nélkül sem 100%, hogy teherbe esel, csak kb 30%. Szóval ezen most ne parázz.


A korral egyébként tényleg csökken a termékenysége nőnek is, férfinak is. A szülésre legalkalmasabb kor a 20-28 éves kor. 35 év felett már rohamosan csökken a termékenség, és ezzel párhuzamosan nő a vetélések, koraszülések, fejlődési rendellenességek aránya, kockázata.


De te ettől még messze vagy. Etgyelőre arra ügyelj, hogy a megszakítás nem védekezés, és bármikor lehetsz az a 35%, aki egy évig megszakítással "védekezik", és így esik teherbe!

2010. jan. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat :-) Mi az hogy megszakítással védekezni?

:Đ Bocsi, de nem tudok túl sok mindent ilyen téren :$

2010. jan. 11. 19:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A megszakítás azt jelenti, hogy a fiú nem megy el beléd. De ez nagyon rizikós, mert az előváladék is tartalmazhat spermiumokat, ezért inkább csak azoknak ajánlott, akik nem bánják, ha "becsúszik" egy baba.

Ahogy az előző válaszoló is írta, az hogy egy alkalommal nem lettél terhes, nem jelent semmit. Ne aggódj emiatt! De a jövőben legyél sokkal óvatosabb szerintem, használjatok óvszert. Így a nemi betegségeket is elkerülheted.

2010. jan. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi-Köszi :))) Megnyugodtam nagyjából :$
2010. jan. 11. 19:54
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Embere válogatja...

Ha még egyszer kezdhetném, 22 éves koromban nekiállnék.

28 évesen férjemmel úgy döntöttünk, jöhet a baba. Ma 32 vagyok, és a 3. lombikunkra készülünk:(

2010. jan. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom az ilyet, hogy akik tényleg akarnak, és mindent megadnának neki, minden vágyuk hogy babájuk lehessen azoknak nem jön össze. Aki meg szülés után megöli, és kidobja a kukába azoknak megadja a Jóisten :((( Ezen annyira be tudok rágni!!!! :@ :((((
2010. jan. 12. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!