Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szeretnénk kistesót, de nem...

Szeretnénk kistesót, de nem tudom, hogy már összejöhet e. Lehet már peteérésem?

Figyelt kérdés

8 hónappal ezelőtt szültem, még nem menstruáltam, és még mindig szoptatok. Vannak napok, amikor kicsim cicin kívül szinte mást nem fogad el. Fogakkal küzdünk.

Tesvéremnek szülés után több, mint 1 évvel jött meg elősször, ő is többször szoptatott még akkor egy nap.


2010. jan. 8. 11:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem 9 hós volt a fiam, amikor napi 5-szöri szoptatás mellett terhes lettem. Bár akkor én már kétszer menstruáltam. Semmi sem kizárt.
2010. jan. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
De jó nektek. Nekem azonnal beállt a ciklusom, tehát szülés után 2 hét vérzés, aztán rá 2 hét és menstruáltam. :((( Pedig 2 évig szoptattam...
2010. jan. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
8 hónapos volt a fiam mikor megbetegedtem szülés után először, ez volt január és március közepén terhes lettem. Kb áprilisban szoktattam le a kisfiam a szoptatásról, mikor kiderült hogy tesó lesz.
2010. jan. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, de nem értem a választ. Mielőtt terhes lettél, már menstruáltál?

Még nem akarom abbahagyni a szoptatást. Csak azért írtam, hogy még szoptatok, mert sokan összehozzák a gyakori szoptatást azzal, hogy még nem jött meg a menzeszem. Márpedig menzesz előtt kb 2 héttel van peteérés (már akinél). Vagy rosszul tudom?

Ezért a kérdésem az, hogy LEHET MÁR PETEÉRÉRSEM? S ha még mondjuk 4 hónapig nem jön meg, akkor addig nem eshetek teherbe?

2010. jan. 10. 22:11
 5/9 anonim ***** válasza:
14 hónapja szoptatok, nincs mensim se peteérésem. Egyenlőre nincs esély a tesóra, nálam jól működik a szoptatva fogamzásgátlás.
2010. jan. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Elvileg a szoptatás akkor véd, ha a szoptatások között nem telik el 4 óránál több (éjszaka sem!) és a baba nem múlt el még 6 hónapos. Utána már nem biztos, hogy nem lesz peteérésed. De ez mindenkinél egyéni módon alakul, így nem lehet megmondani, hogy nálad hogy lesz. Én. pl. 16 hónapja szoptatok és még egyszer se jött meg...
2010. jan. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

2 eve szoptatok.Menzi van 13.hotol.Peteeres nincs meg sajnos.

Igen az elso menzi elott ket hettel lehet pe .

2010. jan. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Sajnos akkor nekem sem lesz még peteérésem, mert lányomat cicin altatom, és gyakrabban szoptatom, mint 4 óra :( Azért majd rászánom magam, és elmegyek dokihoz is, hogy ő mit tanácsol ilyen esetben.

Köszönöm a válaszokat!

2010. jan. 11. 10:45
 9/9 anonim ***** válasza:
10 hónapig szoptattam, 12 hónaposan jött meg először, most a napokban 13 hónaposan másodszor. Egyáltalán nem védekezünk szülés óta, még mindig nem vagyok terhes sajnos :( pedig jó lenne egy kistestvér...
2010. jan. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!