Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha leesett a hőm 36,1-re,...

Ha leesett a hőm 36,1-re, viszont a nyákom egyáltalán nem nyúlós, attól még peteérésem van?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy a hőmnek, vagy a nyákomnak higgyek! :S


itt a görbém:

[link]


2010. jan. 5. 10:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát a hőd szerint lehet. Én ezért használok inkább ovutesztet.
2010. jan. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Inkább a nyákodnak higgy. A hőd bármikor leeshet bármitől, ráadásul az ovulációnak nem a leeső, hanem a FELUGRÓ hő a jele.


Én úgy jártam, hogy minden leeső hőnél bepánikoltam, hogy "ez lesz az, holnap meg felugrik, ovulálni fogok, nem szabad lekésnünk róla",m a férjem meg idegbajt kapott ettől, hogy teljesítenie kell, és nem tudott. Aztán elkezdte ovutesztet használni, és megnyugodtam: nem késsük le, hiszen egy nappal előtte jelez a teszt, hogy ma pozitív, akkor holnap ovu lesz. Ajánlom neked is.


A görbéd amúgy nem jön be. :-(

2010. jan. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az előttem író hölgy rosszul tudja, mert ha leesik a hő, akkor van a peteérés, és aztán kezd el emelkedni miután már a pete kilökődött! Tehát hihetsz a hődnek nyugodtan, én speciel mindkét gyerekemmel végig vagy száraz, vagy ragadós voltam, és ez most is így van szülés után. :) Most a harmadik babóra gyúrunk....Sok sikert neked! :)
2010. jan. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem meg az előttem író hölgy tudja rosszul. A peteérés ugyanis NEM EGYNAPOS folyamat, hanem akár hetekig is tarthat, amit ultrahangon is követni lehet. Követni is szokták: most 5 mm-es a tüsző, 2 nappal később már 10 mm-es stb. Sok nőnél a pete kilökődése előtt hirtelen leesik a hő, amit az LH hormon és az ösztrogén hormon megnövekedett szintje okoz, de ez csak előjel, és nem minden nőnél fordul elő. (Többek között nekem se volt soha.) Amikor kilökődik a pete, a visszamaradt tüsző azonnal progeszteront kezd termelni, ami felnyomja a hőt, ez látszik a hőgörbén is. Amikor tehát elindul a hőd felfelé, az a nap a tüszőrepedés (latinul ovuláció) napja.


Összefoglalva: a peteérés nem egynapos folyamat, és nem kötelező, hogy ovuláció előtt leessen a hő. Ovu napján viszont kötelezően elindul fölfelé, és fönn is marad.



25h km

2010. jan. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Most azonban végre bejött a görbéd.


Nos, az a rossz hírem van, hogy görbéből sohasem lehet előre megmondani, hogy mikor lesz ovuláció, csak azt, hogy mikor volt, azt is csak pár nap múlva. ha előre akarod tudni, akkor ovutesztelj. Nagyon jó oldal, feltétlenül olvasd el az egészet:

[link]


előző 25h km

2010. jan. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Először is köszi a sok választ!

Én is úgy tudtam, hogy a peteéréskor először leesik a hő, aztán felugrik, de a leesést nem mindig mutatja a hőgörbe, mert nem tart sokáig! Nekem eddig előző két ciklusban mindig leesett egy napra! De csak egyszer! Most viszont kétszer!

2010. jan. 5. 13:29
 7/11 A kérdező kommentje:
Most rendeltem ovutesztet! Az a biztos! Következő ciklusban már lesz Closti+hőgörbe+ovuteszt...csak sikerül! :)
2010. jan. 5. 13:31
 8/11 anonim ***** válasza:

A leeső hő azért nem egyértelmű, mert a ciklus első felében többször is leeshet. Én így jártam. Csak megkímálni szeretnélek a kapkodástól, idegességtől, ami engem ért.


Itt a babás görbém: [link] A 7. és a 11. ciklusnapomon is leesett, mert csak. Ovum a 16. ciklusnapon volt (LH teszt szerint is), előtte meg nem esett le.


Ez itt az egy hónappal azelőtti görbém: [link] Leesett a hőm a 7., a 10. és a 13. ciklusnapomon is. Ne tudd meg, mit összepőnikoltam minden hőleesésnél... Tüszőrepedés megint csak a 16. napon volt, és előtte nem esett le, hanem két napig stagnált a hőm.


Biztosabb a teszt. Így előre fogod tudni, hogy mikor lesz, a görbéből meg utólag tudod ellenőrizni, hogy tényleg megvolt-e. A kettő módszer egyóütt kiváló.

2010. jan. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
szerintem ma este vagy holnap reggel okvetlen legyetek együtt
2010. jan. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nem fogjátok elhinni:

Tegnap előtt este pozi lett a tesztem!

És ma reggel is !! Annyira boldog vagyok!!!! :)

2010. jan. 26. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!