Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mekkora esélyem van a terhessé...

Mekkora esélyem van a terhességre?

Figyelt kérdés
A párommal nem rég pettingeltünk és közben véletlenül egyszer belémhatolt.Tudom jól, hogy az ilyesmi nagy felelőtlenség, és többet nem fog előfordulni, de olyan hirtelen történt az egész, és csak másodpercnyi volt az egész, utánna abba is hagytuk. A barátom el nem ment se előtte, se utánna, de tudom, hogy az előváladéktól is teherbe lehet esni, az meg nem tudom, hogy volt e. Párom szerint nem volt, és szerinte felesleges aggódnom, de az a baj, hogy sosem lehet tudni. ( peteérésem 2 és fél nappal az eset után volt, vagyis ez ha jól tudom már a termékeny időszakba esik bele) A válaszokat előre is köszönöm!
2009. dec. 29. 13:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet kizárni az esélyt, de szerintem nagyon minimális.Kb. 2-3 %.Még ha lett volna is előváladék, ennyi idő alatt az nagyon minimális.Főleg azért mert kis mennyiség juthatott be, és a spermiumok gyorsan pusztulnak.Gondolj abba bele, hogy több millióból csak egy megtermékenyítőképes.
2009. dec. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
tudom jól, csak amilyen pekes egy emberke vagyok, még az a 2-3% is bejöhet nálam és most nagyon nem jönne jól, mert gyomorfekéllyel is küszködök, elég az nekem
2009. dec. 29. 16:23
 3/5 A kérdező kommentje:
De ha esetleg volt előváladék, akkor mennyit számít az, hogy 2 és fél nappal utánna volt peteérésem? Tudom, hogy a hímivarsejtek tovább életben tudnak maradni és így később is lehet belőle baba. Az előváladékban ugyanolyan fürge, életképes spermiumok lehetnek, mint normál esetben? Vagy esetleg 2 nap után nem romlik a "megtermékenyítő képességük"?
2009. dec. 30. 18:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Az a pár csepp előváladék ( ha bejutott) olyan kis számban tartalmaz spermiumokat, hogy azok nem fognak eléldegélni 2 napig.Azt nem tudom, mennyire fürgék:)) De nyugi, ettől nem valószínű, hogy terhes leszel.
2009. dec. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Őszintén remélem, hogy igazatok lesz! Én meg soha többé nem fogok ilyen felelőtlen lenni, a barátommal már meg is beszéltük, de én még mindig szörnyen izgulok és ideges vagyok, mert ha esetleg ennek meg lenne a következménye, az egészségi állapotom miatt abortuszra kellene mennem, ahhoz meg nincs sok kedvem...
2009. dec. 31. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!