Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 1 hónapja nem szedek gyógyszer...

1 hónapja nem szedek gyógyszert, sejnos most nem estem teherbe. Következő hónapban próbálkozunk igy talán lesz babám. Mennyi az esélye hogy teherbe esek?

Figyelt kérdés
tényleg várni kell fog.gátló után 3 hónapot?ha most terhes leszek nem lesz baja a kicsinek?minden nap próbálkozunk mert nem tudom mikor van peteérésem.mennyi esély van a megtermékenyülésre?
2008. júl. 25. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Én november elején hagytam abba a fogamzásgátlót és február végén estem teherbe. Közben egyáltalán nem védekeztük és elég aktív volt a szexuális életünk, peteéréskor meg pláne.

Ennek ellenére nem jött korábban a baba, de még ez is nagyon jó, mert már-már attól féltem, hogy egy évig is kell majd próbálkoznunk. Egy átlagos párnak erre is minden esélye megvan, úgyhogy nem lehetünk türelmetlenek!

Én azért nem védekeztem és nem vártuk meg a három hónapot a babaprojekttel, mert az én dokim azt mondta, hogy nem kell megvárni, ha elég vastag a méhnyálkahártyám, akkor a baba meg tud tapadni és baja sem lesz, ha meg a fogamzásgátló nagyon elvékonyította, akkor meg úgyis mindegy, mert nem lesz beágyazódás. Tehát nem volt veszíteni valónk. Mondjuk a történethez az is hozzátartozik, hogy én nem szájon át szedhető fogamzásgátlót használtam, hanem hüvelygyűrűt, ami elméletileg kevesebb hormont nyomat a szervezetbe, így hamarabb ki is tisztul.

Néhány helyen még olyat is olvastam, hogy fog.gátlás abbahagyása után nagyobb esély van a teherbeesésre, mert az addigi korlátozás feloldása miatt hirtelen akár több pete is kiszabadulhat.

2008. júl. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Orvosa válogatja, az én dokim szerint várni kellett 3 hónapot, a barátnőmé azt mondta, hogy nem kell, mert a szervezeted úgyis tudja, hogy "mikor lehet teherbe esni" (persze Ő már régen terhes, szept.-ben fog szülni). A pé idejének meghatározására pedig mérd a hődet és használj ovu tesztet, a kettő együtt eléggé pontos eredményt ad. 1 hónap próbálkozás pedig még nagyon kevés, nálunk már közel egy év eltelt, de mivel tudom, hogy minden rendben, így próbálok türelmesen várakozni.

Ja, nekem a dokim még azt is mondta, hogy ha jó időben akcióztok, akkor is kb. 20-30% esély van a megtermékenyítésre, mert szinte minden 2. hónapban nem megfelelő a petesejt minősége, van, hogy egyáltalán nem is lehet megtermékenyíteni.

Szóval türelem és szurkolok, hogy sikerüljön!

2008. júl. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nem kell várni 3 hónapot!ezek már korszerű bogyók.uncsitesóm, ahogy letette össze is jött a következő ciklusban a keresztlányom és gyönyörű kismanó lett belőle!!!Makk egészséges!!!
2008. júl. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval, nem kell várnotok! A mai világban már tabi mmellett is teherbe esnek, mégsem lesz baja a babának! Hajrá!!! :)) Csak ne görcsösen! Az nem tesz jót a kapcsolatnak... tapasztalatból tudom.
2008. júl. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én januárban hagytam abba a gyógyszert és még mindig semmi, most már két hete késik, teszteltem de negatív lett. Azt mondta a dokim, hogy a mensi napjától számított 15-17. napon(30-35 naposak a ciklusaim) hívjam fel és akkor ultrahanggal megnézi hogy van-e peteérésem, és ha nincs akkor ad gyógyszert. Mostmár csak meg kéne jönnie, ha már nem vagyok állapotos.
2008. júl. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!