Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Magyarorszagon van mar olyan...

Magyarorszagon van mar olyan szakorvos aki foglalkozik embrio atultetessel?

Figyelt kérdés
Baratnom teherbe esett es neki nem kell mert meg csak 19. Nem akarja megszulni, viszomt az embriot atadna olyannak akinek nem lehet babaja. Nenikem pont ebben a helyzetben van.. :/ valaki ajaljon valami jo orvost. Fontos lenne!!!

2014. ápr. 2. 09:08
 1/1 Passiflora ***** válasza:

Nagyon kedves Tőled, hogy segíteni szeretnél ebben a helyzetben, de tudomásom szerint ez a gyakorlatban kivitelezhetetlen.


Mire egy terhességi teszt pozitív lesz a HCG hormon jelenléte miatt, addigra már megtörtént a megtermékenyített petesejt beágyazódása a méhfalba.


Ha megnézed a következő képeket, az talán segít megérteni, hogy miért lenne (szerintem) képtelenség úgy eltávolítani a méhfalba beágyazódott embriót, hogy utána egy másik nő méhébe át lehessen ültetni.



[link]



[link]



A második képen rózsaszínnel látod a méhnyálkahártyát. Mire a barátnőd megtudta, hogy várandós, már így be volt ágyazódva a méhnyálkahártyájába a megtermékenyített, oszdó petesejtből kialakult un. blasztociszta, ami azóta már jóval fejlettebb állapotú embrióvá alakult. (Kb.a megtermékenyítés után 4-5 héttel, vagyis az első pozitív teszt után 2-3 héttel már hallható szívhang az ultrahang vizsgálaton.)


Ami miatt talán felmerülhet valakiben, hogy az ilyen embrióátültetés lehetséges (a reményen és az optimizmuson kívül), az szerintem talán az, hogy a lombik program során használják az embriotranszfer fogalmat, illetve az állattenyésztésben is ismeretes az embrióátültetés fogalma.


De az utóbbi esetek egyikében sem már beágyazódott embrióról van szó.


A lombik eljárásnál azt értik alatta, hogy az in vitro körülmények között megtermékenyített, osztódásnak indult, kb. 4-6 sejtes embriókat juttatják be az anyaméhbe, abban a reményben, hogy ott be tudnak ágyazódni.


[link]


Az állattenyésztésben pedig azt értik az embrióátültetés fogalmán, hogy egyes állatfajoknál (pl. szarvamarha) jó genetikai tulajdonságú anyaállatokat kezelnek hormonokkal, hogy un. szuperovulációt váltsanak ki (vagyis egyszerre sok petesejt érjen meg), jó genetikai tulajdonságú tenyészbikák hímivarsejtjeinek a felhasználásával inszeminációt hajtanak végre, és ezt követően 7 nappal a már megtermékenyült, osztódásnak indult, de még be nem ágyazódott petesejteket ("embriókat") kimossák a méhüregből, és áthelyezik más tehenek méhébe, hogy azok hordják ki a borjakat.)


[link]


Végül nagyon fontosnak tartom leírni, hogy nem vagyok sem orvos, sem biológus, csak biológia iránt érdeklődő laikusként írtam le a fentieket, a véleményem ennek megfelelően kezelendő.


Azt tanácsolnám nektek, hogy mielőbb vegyétek fel a kapcsolatot egy olyan intézettel, ahol foglalkoznak lombik programmal (pl. Kaáli Intézet, BMC, Versys Clinics stb.) és kérjetek ebben a kérdésben szakszerű tájékoztatást egy orvostól.


Én is nagyon örülnék neki, ha kiderülne, hogy nincsen igazam abban, amit fent leírtam.


Minden jót kívánok Neketek.

2014. ápr. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!