Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kiderült, hogy nem jó helyen...

Kiderült, hogy nem jó helyen mérem a hőmet. Eddig hónajban mértem, ovu után 36,3 volt. Előtte az alaphőm 35.8. Ma megmértem hüvelyben is,37.3. Ezt a hónapot most már hónajban mérve csináljam végig? Mit tegyek? Kb.20-án nem kellene megjönnie.

Figyelt kérdés
2009. dec. 14. 12:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha már túl vagy az ovun, akkor "mindegy", mert most már vagy babás vagy, vagy sem, a mérés úgyis csak tájékoztató jellegű lenne, az "eredményen" nem változtat. Ha babás leszel, akkor a hőmérőt el is teheted, ha meg megjön, a köv. ciklustól állj át. (Szájban is lehet mérni, szerintem az egyszerűbb, nyelv alá középre kell tenni a hőmérőt)
2009. dec. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Remélem már tényleg nem kell többet mérnem sehol:-)Még egy kérdés: Ha továbbra is mérnem kellene, akkor a ciklus.hu-n nem befolyásolja majd, hogy eddig a hónajban mért értékeket írtam be? Töröljem az eddigi méréseket, s kezdjek egy teljesen újat?
2009. dec. 14. 12:45
 3/4 anonim ***** válasza:
A ciklus.hu-t még nem néztem meg behatóan. Én tanfolyamon sajátítottam el a természetes családtervezést, ami lényegében ugyanaz, de egy kicsit "érzékenyebben működik", mert nem számítógép értékel ki, hanem én magam, így minden "zavaró tényezőt" figyelembe tudok venni a kiértékelésnél. (A hőmérőzésen kívül nyákmegfigyelés is van, vagy ha ezek egyikére valami miatt nem lehet számítani, akkor méhszájvizsgálat.) Szóval ott nincs ilyen, hogy "alaphő". Az ovuláció "belövésénél" a hőmérsékletben azt kell figyelni, hogy mikor van egy olyan megemelkedett hőmérsékleti nap, amikor az őt megelőző 6 napon mind alacsonyabbat mértél, hogy hány fok, az mindegy. (Ha sok hónapja méred, akkor azért látszik egyfajta állandóság...) És aztán van még sok-sok szabály, amit így nem tudok leírni, mert hát erre volt a tanfolyam... Amilyen ciklus.hu-s görbéket nézegettem itt eddig, abból azt láttam, hogy ha minden nagyon szabályos valakinél, akkor jól használható, ha viszont valakinek a ciklusai nem annyira "svájci órásak", akkor már nem mindig jól lövi be az ovu. idejét.
2009. dec. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, igazán kimerítő volt a válaszod. Hát én lehet, hogy svájci óra vagyok:-) Eddig mindig pontosan jelölte be, s én is úgy számoltam. A hőm előtte mindig alacsonyabb, majd ovukor, s utánna emelkedik. A nyákot is szoktam figyelni, de nálam az elég furcs, vagy csak én nem csinálom jól. A méhszáj vizsgálathoz pedig nem értek, bár többször is meg szoktam nézni, de én mindig ugyanott érzem.
2009. dec. 14. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!