Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A hő ovulációs pozitív teszt...

A hő ovulációs pozitív teszt után esik le, vagy előtte?

Figyelt kérdés
2013. dec. 8. 09:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Az ovuláció a petesejt kiszabadulása a petefészekből, amelyet az ún. LH-súcs vált ki, tehát az LH-csúcs megelőzi az ovulációt.

Az ovulációs teszt az LH-szintet méri, azaz akkor lesz pozitív, mikor az LH-csúcs van, tehát még az ovuláció ELŐTT (ált. 24-36 órával előtte).


Az alaphőmérséklet emelkedése a kiszabadult petesejt helyén kialakuló sárgatest progeszterontermelésének a következménye.

Tehát a hő csak akkor emelkedik meg, ha a petesejt kiszabadult.


Ui.:

Mivel az ovu teszt csak az LH-csúcsot mutatja, pozitív teszt ellenére előfordul, hogy a tüsző nem reped meg.

2013. dec. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Most látom csak, hogy kicsit félreolvastam a kérdést.

Gondolom arra gondolsz, hogy az ovulációkor az esetek egy részében látható hőleesés.

Ez az előbb leírtakból kiindulva ált. a pozi teszt után van, pont az ovu napján.


De olyan is, mikor a görbén nem látszik a hőleesés.

2013. dec. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem ma lett pozi az ovutesztem, és a hőm is leesett! Nálam másnap kezd emelkedni !
2013. dec. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Csak azért kérdem, mert múlt hét vasárnap este 10 körül tudtunk együtt lenni párommal, se előtte, se utána nem tudtunk. Másnap délelőtti órákban (kábé 10-11 kor-nem emlékszem pontosan)éreztem ovulációs fájdalmat. 13 órakor csináltam egy lh tesztet, ami pozi lett, este csináltam újat, az már negatív lett. Sajnos csak másnaptól kezdtem el mérni a hőmet. 36.7-volt 4 napig, majd 2 napig 36.9 lett, ma pedig 37.1.

Olvastam, hogy ovu fájdalma csak addig van az embernek, amíg ki nem szabadul a pete, s azt is, hogy tulajdonképpen mivel az LH teszt vizeletből mutatja ki a csúcsot, már akkor lesz pozitív, mikor már csökken, ebből kiindulva káb hétfőn délelőtt lehetett ovum. Azért kérdeztem, hogy mikor esik le a hő, mert pozi teszt után egy szinten maradt, így remélem tényleg előtte ment le a hő, s a 36.7 már emelkedésnek számít.

2013. dec. 8. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!