Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fájdalmas a PCOS betegség...

Fájdalmas a PCOS betegség gyógyítása? Mennyire hatásos?

Figyelt kérdés
Eddíg nem vettem róla tudomást, de ha visszagondolok,én 3 éve szedek gyógyszert,mert már akkor is rendszertelen volt a mensesem, ez olyan 14-15-éves koromban kezdődött és 16 évesen kezdtem el szedni a tabit. Volt, hogy leálltam vele 4 hónapra és akkor csak 3 hónap múlva jött meg, de akkor rendesen megjött. Amikor fogamzásgátlót szedtem, akkor rendesen minden hónapban megjött a tabi befejezése után 5 nappal. Most megint nem szedem már vagy 2 hónapja, de azóta sem jött még meg, vszínűleg nem is fog,majd csak 1-2 hónap múlva. Lehetek PCOS? Vagy esetleg vmi más bajom van? Hétfőn megyek nőgyógyászhoz, de nagyon megvagyok ijedve, hogy esetleg PCOS vagyok. Nyugtassatok meg, vagy mondjátok, hogy lehetek az... :( Mennyi a vszínűsége h az vagyok?Mellette semmi bajom sincs sztem. Legalább is nem vettem észre semmit.
2009. nov. 21. 08:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nézd meg a linkben lévő tesztet. A PCOS igazából egy anyagcsere zavar, ami hormonális eltéréseket is okoz, aminek következménye a petefészekben megjelenő ciszták. Sok más mellett a PCOS egyik jellemzője a hosszú ciklus, de más hormon probléma is okozhat ilyet.

2009. nov. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. Aztírta, hogy a PCO szindroma vszínűsége nagy...:(

Mit mondjak hétfőn a nőgyógyásznak?Vagy neki magától feltűnik?Szűrésre megyek egyébként.

2009. nov. 21. 09:11
 3/5 anonim ***** válasza:
SZia! Én is PCO-s vagyok, ennyire azért nem kell tőle rettegned! Menj el az orvoshoz, meséld el neki azt, amit most itt nekünk, hogy mennyire volt rendszeres/rendszertelen a mensid az utóbbi években, és azokat a tüneteket is említsd meg neki, amiket azon az oldalon igennel jelöltél, ami miatt valószínű a PCO. Szerntem hívd fel a figyelmét arra, hogy ez megfordult a fejedben, mert választ kaphatsz a kérdéseidre. De ha PCO is, ne ess kétségbe! Diéta, mozgás, esetleg gyógyszer kombinációval kordában tartható! Sok szerencsét!
2009. nov. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De akkor a teherbeesés nem olyan vszínű..Már 2 hónapja próbálkozunk. Ezért nem estem még teherbe:(
2009. nov. 21. 09:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! Hát igen, a teherbeesés valószínűsége és sajnos a vetélésé is igen magas. (én 2 babát már elveszítettem a 6.-7. héten). De úgy gondolom, ha kétségbeesem, akkor még nehezebb lesz minden. Ezért én optimistán gondolkodom. Tartom a szénhidrátmentes diétát, mozgom minden másnak 1 órát, és betartom az orvos utasításait. Akkor elmondhatom, hogy mindent megtettem. Nem egész nap ez a téma itthon, szerelemből szeretkezünk és hiszem, hogy egyszer eljön a mi kis angyalkánk! Nektek is sok szerencsét és erőt kívánok!
2009. nov. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!