Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan kezdjem el a az antibio...

Hogyan kezdjem el a az antibiotikum szedését, ha te tegnap még úgy szeretkeztem a barátommal hogy bennem ment el, és természetesen szedek fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Tudom hogy az antibiotikum miatt a fogamzásgátló hatástalanná válik, viszont tegnap még úgy voltam együtt a barátommal hogy bennem ment el. A spermiumok viszont még aktívak a női szervezetben akár 8 napig is. 3 hónapja szedem a fogamzásgátlót és még sosem szedtem hozzá antibiotikumot. Most is csak a betegségemre kaptam és nem tudom hogy várjak e még az elkezdésével, vagy a tegnapi már nem számít vagy hogy vannak ezek a dolgok? Mert ezeket sajnos pontosan nem tudom. Számít hogy milyen fogamzásgátlót szedek és milyen antibiotikumot kaptam?
2013. nov. 4. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Honnan veszed, hogy hatástalanná válik a fog.gátló? Én már sokszor szedtem mellette antibiotikumot,de még nem történt baleset.
2013. nov. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem válik tőle hatástalanná, csak egyes fajtái gyengítik a fog.gátló hatását. Nyugodtan kezd el akár már ma szedni, de ha szeretkeztek, használjatok gumit, amíg szeded!
2013. nov. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon sokan azt mondták hogy hatástalanítja. És akkor nem baj h tegnap még így voltunk együtt? Nem lesz gáz ugye? Nem igazán szeretnék 19 évesen anyuka lenni.
2013. nov. 4. 16:33
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért a 8 nap erős túlzás. Szélsőséges esetben is csak 5, de inkább 3 napig életképesek a spermiumok.

Egyébként bizonyos antibiotikumok tényleg csökkenthetik a tabletta hatását. Én (ha nem lennék nagyon nagyon szarul), akkor azért várnék 3 napot.

2013. nov. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Rendben. Viszont a napi fogamzásgátló tabletta nem a spermiumokat teszi életképtelenné? vagy ez hogy van? Mert ugye bevettem a tegnapi bogyót. Jaj,.... nem tudom. :/
2013. nov. 4. 17:49
 6/7 anonim ***** válasza:

nem, nem a spermiumokat teszi életképtelenné. Hogy hatna a spermiumokra?

A peteérést gátolja a tabletta. Ha nincs mt megtermékenyíteni, nem lesz terhesség.

De ha gyengül a hatása, akkor bizony megérhet egy petesejt és kész a terhesség.

2013. nov. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
akkor várok 2-3 napot! Köszönöm
2013. nov. 4. 18:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!