Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyha a gyógyszertári ovuláci...

Hogyha a gyógyszertári ovulációs teszt kimutatja az ovuláció időpontját, az illetőnek mégsem sikerül teherbe esnie, ennek milyen (gyakori) okai lehetnek a nő részéről?

Figyelt kérdés
2008. júl. 2. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos két teljesen egészséges párnál is előfordulhat, hogy mégsem sikerül a baba, akár egy évig sem. Leggyakrabban genetikai összeférhetetlenség vagy stressz lehet az oka.
2008. júl. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A párok közel felénél nem sikerül egy éven belül a teherbeesés. Ennek rengeteg oka van, stressz, munkakör.. sorolhatnánk, legtöbbször azonban egy idő után sikerül. Nem kell egyből gondra, bajra gondolni. Ált. az orvosok is azt javasolják, h 1 év sikertelen próbálkozás után kezdjenek bármilyen vizsgálatot. Ráadásul a spermának is kevés ideje van megtermékenyíteni a petesejtet, tehát ha a teszt mutatja is, nem biztos, h jó időben érkezik a sperma. Semmi ok elkeseredésre.
2008. júl. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor meguntam a naptárazást, meg a hőmérőzést, akkor vettem egy ovulációs tesztet, hogy biztosra menjek. Akkor persze, hogy nem jött össze a baba. De ennek a stressz és "nagyon akarás" lehetett az oka. Következő hónapban, már próbáltam nem mindig arra gondolni, hogy most összejön-e. Neked is ezt tanácsolom, úgy látszik ez biztosabb, mint az ovulációs teszt,mert már 12 hetes vagyok. Ne izgulj, nem lesz semmi gond, össze hog jönni nektek is előbb vagy utóbb. :)
2008. júl. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Én ugyanebben a helyzetben vagyok!

Vettem tesztet, pozitív,(ált.28-29 naposak a ciklusok, most a 13. napon volt a pém) mégsem jött össze!

Szerintem ne idegeskedj, az a legrosszabb amit tehetsz!

Amikor eljö a Te időd összejön! Sok sikert!

2008. júl. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért szerinted ha veszel egy ovulációs tesztet, az már biztosíték arra hogy terhes leszel?? Ez, és a többi dolog amit a ciklus során segítségül hívunk hogy sikerüljön a babó mind-mind csak egy lehetőség, egy segítség arra, hogy nagyobb legyen az esély a babára.

Az ovulációt biztosan, csak a szakorvos által kimutatott ultrahang alapján lehet kimondani.


Én is használom (használtam) az LH tesztet. A terhességem a következőképpen jött össze az LH teszt nélkül: Amikor két csíkos lett az lh tesztem sajnos olyan dolgok jöttek közbe ami miatt nem tudtunk a párommal együtt lenni, két hétre el kellett utaznia. Feladtam teljesen az egész hónapot, de végül babás lettem,az lh tesztelés előtti két nappal történő együttlétből, miközben a nagy könyvben az van írva, hogy amikor az LH teszt két csíkos az után 24-36 óra múlva következik az ovuláció.

Az LH először a vérben jelenik meg. Ez után a vizeletben. Lehet hogy előbb is kellene próbálkozni?

A legtutibb hogyha megpróbáltok másra koncentrálni, csak úgy elleni, élvezni egymást. Hidd el így sokkal hamarabb sikerül.

Egyébként ha meg szeretnél nyugodni, a legjobb hogyha elmész a nőgyógyászhoz, és kérsz egy teljes körű kivizsgálást. Itt biztosan meg tudják mondani ha probléma van!

Sok sikert!

Egy 27 hetes kismami :)

2008. júl. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat és bíztatást :)
2008. júl. 29. 16:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!