Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Két hete szedek gyógyszert,...

Két hete szedek gyógyszert, de a ható ideje egy hónap lenne. Igy is teherbe eshetek?

Figyelt kérdés
Mert nem védekeztünk
2008. jún. 29. 11:36
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Szia!

Ha fogamzasgatlora gondolsz (gondolom, arra:) akkor ne izgulj.

A gyogyszerszedes elso napjatol vedett vagy, tehat ha szepen, szabalyosan el kezdted szedni a ciklusod elso napjatol a gyogyszert (az elso honapban tudod, a cikuls elso napjan kell kezdeni, utana 7 nap szunet, majd ismet gyogyszer, attol fuggetlenul, megjott-e vagy eppen meég megvan-e) akkor semmi gond.

Es a gyogyszer a ket honap kozotti szunetben is ved.

2008. jún. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De azóta még még nem jött meg.És 14 napja ha szedem,ebből két nap kiesett (véletlenül).És nem szabadott volna még ugy együtt lenni,csak egy hónap után.mert addig nem véd.tudom utólag okos az ember...
2008. jún. 29. 12:05
 3/10 anonim ***** válasza:
szia! Ha nem szeded elvileg megnő az esélyed a teherbeesésre. A szervezetedtől függ... bár szerintem azért kicsi az esély rá. Mikor kellene megjönnie?
2008. jún. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez az egy hónapos dolog hülyeség.

Ha rendesen szeded, akkor védett vagy az elejétól.

Ha kihagytál, az már más tészta.

2008. jún. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kulonben is, ha ket hete szeded, nem ertem, miert kene megjonnie.

A dobozban 21 szem van, ha a mensid elso napjatol elkezdted szedni, ahogy kell, akkor szeded 3 hetig, majd a 7 nap szunet, na az alatt jon majd meg.

2008. jún. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
14 vagy 15.-én kel megjönnie. bocs 3 tabit hagytam ki.barátnőm szerint meg mások szerint is megvan az esély rá hogy babás vagyok.
2008. jún. 29. 12:58
 7/10 anonim ***** válasza:

Fogamzásgátlótól függ, van olyan, amelyik elvileg már a szedés elkezdésének napjától véd, van amelyik 7. nap környékétől, van amelyiknél azt javasolják, hogy az első elvonásos menstruációig védekezzen a páciens. Ez a használatiból kiderül, olvasd el. Egyébként pedig nagy mértékben a te szervezetedtól függ, az tény, hogy ha két hete szeded (tehát elvileg két hete volt az utolsó mensid első napja), akkor elvileg most lehet peteérésed, ha még nem hat a fogamzásgátló, akkor eshetsz teherbe.

De ez olyan dolog, hogy van nő, akkor rendszeres és hosszan tartó szedésnél is esett teherbe, én meg például elég trehány voltam ilyen szempontból, mert nem bántuk volna, ha jön a baba, így volt, hogy napokig nem szedtem, sőt, három hónapos tisztulási időszakokat tartottam másfél évente és akkor sem védekeztünk egyéb úton. Mégsem estem teherbe. Ha bizonytalankodsz, akkor inkább még védekezzetek valahogy a mensiig, csak a saját nyugalmad miatt!

2008. jún. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok: ...van olyan nő, aki...

Elnézést!

2008. jún. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szedd vegig rendesen, aztan legkozelebb talan figyelj oda es vegyel be minden szemet.
2008. jún. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az esélyed megvan rá. tényleg peteérés környékén vagy, de a tabi miatt meglehet, hogy nem, illetve nem is volt rendes pé-d. Tényleg a szervezetedtől függ a leginkább. Várj türelmesen még kb két hétig, ha akkor megjön, nem kell aggódnod! Szerintem most sem nagyon...
2008. jún. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!