Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Létezik olyan teszt, amivel...

Létezik olyan teszt, amivel meg lehet tudni, hogy van e egyáltalán peteérésem?

Figyelt kérdés
4 évig fogamzásgátlót szedtem, és 3 hónapja abbahagytam, és még nem sikerült összehozni a babát, pedig nagyon szeretnénk.
2008. jún. 29. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

3 honap meg nem szamit sok idonek, gondolom, ezt tudod :)

De persze az ember szeretne mihamarabb babat.

Elso korben probalj meg lh- tesztelni, patikaban kaphato, es jelzi, amikor az lh szint megemelkedik, ez az a hormon, ami a tuszot repeszti meg 24-48 oran belul.

Mi igy tudtuk, mikor kell akciozni, es ossze is jott a baba :)

De elofordulhat ritka esetben, h nincs peteeres, de nem kell mindjart erre gondolni! Ebben az esetben is pozitivat mutat az lh-teszt, de ez csak a hormon megemelkedeset jelzi, a tuszo megrepedese ebbol nem adodik termeszetszeruen, pl. a PCOS-s betegeknel van lh csucs, de nem reped meg a tuszo. Ezt csak ultrahangos lekovetessel lehet igazolni, h megtortenik-e a tuszo megrepedese.


" Tervezett babavárás


Szeretne Ön tervezett kisbabát?

A vizsgálat hüvelyi úton történik üres hólyag mellett. Pontosítani tudjuk az ovuláció napját (megtermékenyülés napja)

A menstruáció első napjától számított 6-7.-nap általában már 5-10.-napon kis tüsző látható a petefészekben, amelyek méretükben és szerkezetükben még nem különböznek egymástól. Ezek közül egy ki fog választódni amelyik domináns lesz.

A 8-10.-napon azonosítható a domináns tüsző, amely a petefészekben jól körülhatárolható 8-10 mm-es képlet formájában. Ezután gyors növekedésnek indul és eléri az átlag 20 mm-es átmérőt.

A FOLLICULOMETRIA: Tüszőmérés a menstruáció első napjától számított 8-9.-napon történik. Lényeges a ciklus hossza, a hosszabb ciklusú nőknél később, a rövidebb ciklusú nőknél hamarabb kezdődik. A tüsző napi 1-3 mm-ert nő, ami követhető. Ilyenkor érdemes egy ultrahang vizsgálatot végezni, hogy van-e kiválasztódott tüsző.

Majd a 10, 12, 14, 15.-napon ismételni annak függvényében hogy a tüsző elérte-e a kívánt nagyságot az átlagosan 20 millimétert. Ez nagy valószínűséggel a 14-15.- napon várható.

Ilyenkor kell házaséletet élni hogy a megtermékenyülés biztos legyen!

Image



Szeretné-e Ön tudni hogy van-e peteérése?


Egy gyors 2D ultarahang vizsgálattal Ön ezt megtudhatja. Számolja ki a ciklus első napjától a 10, 12-14, 15-16. napot és jöjjön el hozzánk.

Ha Ön gyógyszeres kezelést kap szintén nagyon fontos a tüsző növekedés mérése amit a menstruáció napjától számított legkésőbb hetedik napon kell elkezdeni, majd 1-3 naponta ultrahang vizsgálattal követni kell.

Egyáltalán elindult-e a tüsző növekedés?

Kiválasztódott-e a domináns tüsző? A fogamzási nap kiválasztása a teherbe esés legbiztosabb napja.

A hormonkezelés alatt létfontosságú az ultrahang vizsgálat a túlstimulálódás miatt, mert súlyos szövődmények alakulhatnak ki."


Ez a Kleopatra rendelo weboldalarol van, oket ajanlom!


[link]

2008. jún. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ovi teszt (Dm-ben) és törpemikroszkóp (PG/53 gyógyszertárban).
2008. jún. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szia! én ovulációs mikroszkópot vettem,de nem igazán értem! nekem mai napig páfrányt mutat egy hete,pedig max 2 nap,és meg kell jönnie! majd kiderül,hogy akkor most mi van!
2008. jún. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
LH teszt, alias ovulációs teszttel jól kimutatható. A dobozban találsz leírást, hogy mikortól kell kezdeni a tesztelést. Kapható DM-ben, Rossmannban, gyógyszertárban, interneten a babatervezok.otthona.net oldalon a shopban (ott a legolcsóbb)! Remélem segítettem!
2008. jún. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!