Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki spontán peteéréssel lett terhes? Mikor fordulhat ez elő?

Figyelt kérdés

2013. aug. 5. 19:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Igen, nekem sikerült.


A spontán peteérés bármikor elöfordulhat, a ciklus bármelyik napján. (Nekem az 5. napon sikerült, közvetlenül a menzesz után).

De elöfordulhat elötte, utána, söt alatta is.

A legtöbb esetben valami érzelmi oka van, akár pozitiv, akár negatív oldalról. (Ezért lesznek sokkal többen terhesek egy megeröszakoláskor, akkor is, ha nem lenne esedékes a peteérés.)

Tudatosan kiváltani nem lehet, de ha nagyon intenziv a szex, az IS lehet oka.

2013. aug. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem is sikerült.A menstruációm utolsó napján szeretkeztünk a férjemmel.Sikerült is teherbe esnem.

A dokim szerint a nagyfokú orgazmus váltotta ki.

Férjem,akkor külföldön dolgozott,nagyon ritkán tudtunk együtt lenni,ezért mikor itthon volt egymásnak estünk.

Ma már 7 hónapos a kislányunk :)

2013. aug. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%

Sose értettem, hogy egyesek ezt hogyan tudják így belőni. Ez sajna lehetetlen.

Amorvostudomány nem tudja napra pontosan megmondani, de itt egyesek talán még a másodpercet is tudják....

2013. aug. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Aki ritkán él nemi életet és nagyjából tisztában van a szaporodással (be tudja lőni a peteérését), az napra pontosan meg tudja mondani, előző.

--------

Bármikor lehet spontán peteérés. Pl. egy háborúban nagyon is gyakori, mert a férjek ritkán jönnek haza a frontról, ritkán van szex, viszont a természet fenn akarja tartani a reprodukciót. És igen, orgazmus is kiválthatja.

2013. aug. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az elsö vagyok: azért tudom ilyen pontosan, mert elötte is meg utána is egy hóanpig nem volt itt a párom, hanem messze dolgozott, és csak ezen az napon voltunk együtt.
2013. aug. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, így már érthető! Én nem tudnám megmondani, mert minden nap ettük egymást:P


33hk

2013. aug. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Aki rendszertelenül menstruál annak is lehet spontán peteérés ( 1 évben 2-3x PCOS miatt)?
2013. aug. 5. 23:10
 8/10 anonim ***** válasza:
Az orvosok és a tudomány szerint: ha nincs menzesz nincs peteérés sem.
2013. aug. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
de ismerek olyat aki 8 hónapja nem menstruált és mégis terhes lett. Az, hogy lehetséges? :O
2013. aug. 6. 13:44
 10/10 anonim ***** válasza:

01:00: Tévedésben vagy, ez ÍGY nem igaz!!!!


"Az orvosok és a tudomány szerint: ha nincs menzesz nincs peteérés sem."


Ez éppen fordítva van, a peteérés okozza a menzeszt és nem fordítva.

2013. aug. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!