Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Az aktus utáni mennyi idővel...

Az aktus utáni mennyi idővel lehet elvégezni egy X-epil terhességi tesztet, úgy hogy az hatékony is legyen?

Figyelt kérdés

Egy hete volt a nemi aktus és kíváncsi lennék, hogyha most elvégzünk egy X-epil tesztet, az mennyire hatékonyan mutatja ki a terhességet.

Előre is köszönöm a válaszokat (sajnálom ha rossz kategóriában tettem fel a kérdést). Kérlek segítsen aki tud.


2013. júl. 29. 03:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Terhes csak abban a 12-24 órában lehetsz amikor az ovulációd van. Ovuláció megállapítására használj hőmérő módszert, nyák nézegetést vagy ovu tesztet. Terhességi tesztet akkor érdemes csinálni amikor már 1-2 napot késik a mensid. De akár 6-10 nap késés után is lehet tesztelni, nem sürgős. Legkorábban az aktus után 14 nappal van értelme tesztelni, de még ez sem mindig mutat biztos eredményt, inkább az aktus után 20-25. nap amikor már valóban igazi eredményt mutat a teszt. Aktuskor (feltéve, hogy ovukor volt) az érett petesejt találkozik a spermával, a megtermékenyített petesejt 5-7 napig csak vándorol a petevezetékbe és megérkezik a méh be, ezután újabb 5-7 napig elkezdni magát beásni a méhbe és csak ez után lesz annyi HCG a szervezetedben, hogy azt teszt biztosan kimutassa. Egyénenként változik (és teszt függő is) mikor mutatja már ki az elegendő HCG-t. Van akinek már 10.dpo-n (ovu után 10 nappal) már mutat halvány csíkot a teszt, van akinek csak ovu után 16-20 nappal lesz 2 csíkos a tesztje. Én nagyon elégedett vagyok az X-epil tesztekkel nekem soha nem hazudott, mikor terhes lettem a nem várt napján 14. nappal az ovum után már mutatta a második csíkot.
2013. júl. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
2 héttel az aktus után
2013. júl. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. :)
2013. júl. 29. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!