Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most akkor mikor kell együtt...

Most akkor mikor kell együtt lennem a párommal amikor leesett a hőm vagy amikor felment? Vagy mind a két nap?

Figyelt kérdés
Köszi a válaszokat
2008. jún. 26. 09:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Erre a kérdésre, már rengetegszer választ adtam, de szívesen megteszem újra és újra. .:)))))))


Sok nő hónapok óta méri az ébredési hőmérsékletét. Érdemes csinálni egy diagrammot, melynek segítségével több ciklust is figyelemmel tudnak kísérni.


Fura tapasztalat: Előfordulhat, hogy egy 30 napos ciklus során kétszer esik le a hőmérséklet majd nagyon határozottan fel emelkedik 37C fölé, az egyik pl: a 10. napon történik, a másik pl: a 14. napon. A kérdés az lenne, hogy elképzelhető e az, hogy egy cikluson belül kétszer volt peteérés?


Kizárni nem lehet az egy cikluson belüli két alkalommal történt peteérést, azonban igen-igen ritka esetben fordulhat csak elő ilyen. A hőmérséklet méréssel kapcsolatban megjegyzem, hogy ez egy nagyon bizonytalan dolog, nincs is sok értelme. A peteérés igazolására vannak pontos, megbízható vizsgálatok. Ha azonban a hőmérséklet emelkedést nézzük, akkor az igazolja a peteérést, ha a hőmérséklet megemelkedik, majd emelkedett is marad, és nem esik vissza. Ha leesik, akkor nem peteérés okozta az emelkedést.


Azonban nem elég, ha meg tudjuk állapítani, mikor volt az ovuláció, azt is tudnunk kell, hogy mikor lesz. A hímivarsejtek ugyanis türelmesek. Akár napokig is képesek várni a petesejt érkezésére. Az önmegfigyelést néhány hónapon keresztül akkor is érdemes elvégezni, ha csupán annyi a cél, hogy jobban megismerjük testünk működését.


"Tehát mikor felment, viszont a leírtakból azis kiderült, hogy közvetlenül a peteérés előtt is lehet. : A spermák feljutása: 24h + "A hímivarsejtek ugyanis türelmesek. Akár napokig is képesek várni a petesejt érkezésére."


Dr.Bóday László

Szülész-Nőgyógyász

2008. jún. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszát és elküldöm a mult havi hőgörbémet azon lehet látni mikor volt az ovuláció és mikor voltunk együtt mégse lett semmi ezért kérdeztem

[link]

2008. jún. 26. 10:27
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Megnéztem a diagrammodat.Nagyon ugrál a hőmérsákleted.Hónaljban mérted?Én úgy tudom, hogy a nyelv alatt, ill. hüvelyben mért hőt jobban lehet értékelni, mert egységesebb eredményeket ad. Sokan a digitális hőmérőre esküsznek. Peteérés után sárgatesthormonnak köszönhetően 0,4-0,5 fokot emelkedik a hőd.Tehát mikor felszökik néhány tizedet, az azt jelenti, hogy a peteérésed lezajlott. Én is alig tudtam kiigazodni ezen.Remélem segítettem!

2008. jún. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!