Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mekkora az esélye annak, hogy...

Mekkora az esélye annak, hogy elsőre sikerül a baba, ha ismerem a peteérésem napját?

Figyelt kérdés
2008. jún. 25. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem jók az esélyeid, ha figyeled a peteérést. Én nem tudtam nekem mikor van, mégis elsőre sikerült, s már 3 és fél hónapos a babám. Bár sokan mondják, hogy szerencse is kell hozzá. Illetve azt is hallottam, hogy a hold állásának is van benne szerepe, de ennek érdemes pontosabban utána nézni.
2008. jún. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok esélye van, de azért adnék egy kis tanácsot. De előbb még írok pár hasznos sort.


Az érett tüsző átlag 2 cm-re (20 mm) nő meg. Kérdés, a ciklus hányadik napján találták ennyinek, mert a 10-11. nap körül ekkora tüsző normális. Ha jóval meghaladja 10-11 napot, kevés a megtermékenyítés eséje.


Égy jó tanács!


Sok nő hónapok óta méri az ébredési hőmérsékletét. Érdemes csinálni egy diagrammot, melynek segítségével több ciklust is figyelemmel tudnak kísérni.


Fura tapasztalat: Előfordulhat, hogy egy 30 napos ciklus során kétszer esik le a hőmérséklet majd nagyon határozottan fel emelkedik 37C fölé, az egyik pl: a 10. napon történik, a másik pl: a 14. napon. A kérdés az lenne, hogy elképzelhető e az, hogy egy cikluson belül kétszer volt peteérés?


Kizárni nem lehet az egy cikluson belüli két alkalommal történt peteérést, azonban igen-igen ritka esetben fordulhat csak elő ilyen. A hőmérséklet méréssel kapcsolatban megjegyzem, hogy ez egy nagyon bizonytalan dolog, nincs is sok értelme. A peteérés igazolására vannak pontos, megbízható vizsgálatok. Ha azonban a hőmérséklet emelkedést nézzük, akkor az igazolja a peteérést, ha a hőmérséklet megemelkedik, majd emelkedett is marad, és nem esik vissza. Ha leesik, akkor nem peteérés okozta az emelkedést.


Dr.Bóday László

Szülész-Nőgyógyász

2008. jún. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is terv szerint elsőre sikerült a baba :) Hajrá nektek is!!! 16 hetes kismami
2008. jún. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Olyan jó ezeket hallani, megnyugtat, és köszönöm!
2008. jún. 25. 22:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
szerencse kell hozzá. a férfinak is pont "jó" időben kell lennie és a körülményeknek is. a férjemmel mi többször voltunk együtt pé-kor (mikroszkóppal, diagrammal is néztem) mégsincs még baba. a barátnőméknek is 6 hónap kellett hozzá.
2008. jún. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én nem számolgattam, de minden másnap együtt voltunk, és elsőre sikerült. Azt mondják, hogy egy pár életében 3 nap van, amikor teherbe lehet esni, ezért jó, ha min. 3 naponta vagytok együtt.
2009. máj. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!