Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A peteérés akár több napig is...

A peteérés akár több napig is tarthat? Vagy az csak egy nap?

Figyelt kérdés
Mindent szeretnék tudni erről a dologról, mert babát szeretnénk!
2008. jún. 19. 16:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A peteérés cak 1 napig tart. Ha szoktad reggelente mérni a hődet, akkor tudni fogod melyik nap van, mert olyankor leesik a hő pár tizedet. Utána viszont megemelkedik. Szóval pont azon a napon érdemes együtt lenni, mert a pete mindössze 12-24 óráig "életképes".

Remélem tudtam segíteni.

2008. jún. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

ma már volt egy ilyen kérdés azt is nézd vissza!


A peteérés 24-36 órát tart. Ha peteérést tapasztalsz, mondjuk vizelettesztel (ovuteszt) akkor a leggyengébb csík jelentkezésénél érdemes elkezdeni a napi együttléteket a biztos siker érdekében. Ha 28 napos a ciklusod a 10. naptól kell a tesztet figyelni..elég kétnaponta amíg negatívat mutat, de amint pozitívat jelez másnap is meg kell nézni,és akkor a dolgotokat tudjátok. el kell kapni a jó időpontot, de a bekerülő spermák két napig is várhatnak a petesejtre..ezért sokan mondják, hogy elég kétnaponta együtt lenni, de én mentem biztosra , ahogy pozitív lett az ovuteszt 5 napig le sem álltunk, aztán csökkentett fokozatban voltunk együtt..és sikerült.

2008. jún. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
szia! igen segítettél! csak még annyi kérdésem lenne,hogy ma vettem egy ovulációs mikroszkópo,és azt ma megnéztem,és az alapján ma van! de azt írják itt,hogy akkor tojásfehérjés nyúlós nyáknak kell lenni! nekem olyan nincs! lehetséges,hogy nem megbízható a mikroszkóp? vagy nekem nem jelzi olyan nyák a peteérést? köszönöm a válaszodat!
2008. jún. 19. 16:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok és nekem sem volt semmi nyákom, de a mikroszkóp mindent tudott, persze én sem hittem neki, ezért vizeletes ovuteszttel ellenőriztem és láss csodát az is pozitívat mutatott..a nyákot ha eddig nem figyelted, akkor nem fogod hamar kiismerni, ugyanezt gondolom a hőmérőről is.Ha pozitív a pg53, akkor mától együtt kell lenni és kész, mindennap, vagy kétnaponta az rátok van bízva, mert lehet hogy a pé csak most kezdődik.
2008. jún. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a peteérés hosszabb folyamat de az ovuláció után a pete csak 24 órát él. vagy is a peteérés alatt a petevezetékben nyák alakul ki ami elég szilárd és a peteérés közben oldódik fel és ürül ki ilyenkor van fehér folyás a végén szinte olajszerü. ekkor a szervezeted egy hormont mutat amit az ovu teszt mutat ki de max 2 napig. amikor a pete kilöködik a petevezetékbe onnantol van 24 órája kb. ilyenkor megemelkedik a höd viszont az ovu teszt már negatív, és nincs folyásod szinte semmi ezen a napon.
2008. jún. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
oké! köszönöm szépen a válszt mindenkinek!
2008. jún. 19. 16:48
 7/8 anonim ***** válasza:
1. válaszoló vagyok. Nekem nem mutatott a vizeletes ovuteszt semmit, és nem vettem észre semmilyen folyást. Viszont mértem a hőmet, és most kb 5 hetes vagyok. Úgy hogy ha pozitív akkor most húzzatok bele legalább 2-3 napig!
2008. jún. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! A babatervezok.otthona.net oldalon egy csomó hasznos infót találsz a témában, fotókkal.
2008. jún. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!