Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért van az, hogy a kazettás...

Miért van az, hogy a kazettás X-epil tesztnek az előírt 10 mp. -es vizeletben tartási idő helyett kell 20 mp. Is, hogy látszódjon, hogy szívja felfelé a vizeletet? Mármint látszódik a tesztrésznél, hogy halad felfelé a vizelet.

Figyelt kérdés

Bocs, hosszú, remélem érthető.

Csak én tapasztalok ilyeneket? Vélemények?


2013. máj. 23. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Egyes teszteknél tapasztaltam én is ilyet, de konkrétan az X-epilnél nem. Mikor kiderült, hogy tán baba van, és a biztonság kedvéért vettünk X-epil tesztcsíkot és kazettás tesztet is, akkor tény, hogy lassabban szívódott fel, mint a csíknál, ellenben ahogy felért, rögtön jelezte másfél hét késés után a pozitívat, ahogy a csíkok is. Szerintem, ez nem befolyásolja a működését, mert ha van HCG a vizeletben, akkor 10 mp alatt is fel tud annyit szívni, amennyiből eredményt mutathat, míg ha nincsen, akkor 20 mp alatt felszedett mennyiségből sem fog tudni HCG-t kimutatni. Szerintem, ha tovább tartod benne, félő, hogy száradási csíkot hagy, elmosódik az eredmény, az meg csak kételyeket okozhat, ha éppen akkor (még) negatív is lenne. Szerintem, ne aggódj, ha éppen ideje van tesztelni, akkor hagyd benne 10 mp-et, aztán szépen amennyinek kell, annyi felszívódik.
2013. máj. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, csak más tesztnél már 2 mp után látszik, hogy elindul felfelé a vizelet, ennél aggódok, hogy nem, csak később.
2013. máj. 23. 21:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Fölösleges aggódni, messze az egyik legjobb hírű teszt. Ha itt a GYK-n rákeresel, nagyon sokan ajánlják a kazettás és a csíkos változatát is. Nekem mindig működött, ellenben például a Clearblue-val, ami két alkalomból kétszer csődöt mondott. Vagy a Pregnancy early-vel, ami egyszer fals pozitívot mutatott, egyszer pedig nagyon félreérthető száradási csíkot hagyott.


1. :)

2013. máj. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!