Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A peteeres hanyadik naptol...

A peteeres hanyadik naptol hanyadik napig tart? A mensim elso napjatol szamitva a 9 napon voltunk egyutt es egyeltelen nem vigyeztunk, mennyi eselye lehet annak, hogy teherbe esek?

Figyelt kérdés
2008. jún. 17. 08:21
 1/2 anonim ***** válasza:
En a mensim elso napjatol a 14 napon voltam eggyutt aparommal es teherbe estem..9ik nap meg korai,nagyon kicsi az esely hogy akkor sikerult volna.
2008. jún. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A peteérésed a KÖVETKEZŐ ciklusod első napjától számítva VISSZAFELÉ 14 nappal van. Tehát attól függ az egész, hogy hány napos a ciklusod. Mert ugye ez úgy néz ki, hogy ha a ciklusod MINDIG 28 napos, akkor a peteérésed a ciklus 14. napján van, de ha a ciklusod rövidebb, pl. 25 napos, akkor a peteérésed a ciklus 11. napján van, de ha a cilkus hossza 31 napos, akkor a peteérés a ciklus 17. napjára esik. Abban az esetben, ha a ciklusod váltakozó hosszúságú (hol 25 napra jön meg hol 32 napra), akkor egy bizonytalan jövőbeni dátum az, amiből visszaszámolva meghatározható lenne a peteérés pontos napja.

Az a tény, hogy a hímivarsejt elég kiartóan tud várakozni akár 48-72 órát is a megtermékenyíthető petesejtre, és a petesejt is érésétől számított 24 órában magtermékenyíthető tovább fokozza az izgalmakat.

Azt szokták tanácsolni, hogy a számított peteérés előtt és után 3 nappal óvatosan szeretkezzenek azok, akik nem akarnak babát.


Tudom, te nem a maszlagot akartad hallani, hanem azt, hogy terhes vagy-e.


Elég jó esélyed van rá, hogy ne legyél várandós, de remélem, hogy az a kis izgalom jó lecke volt arra, hogy felelőségteljesen éld a szexuális életed.


Kívánom, hogy úgy alakuljanak a dolgok, ahogy Te szeretnéd!

2008. jún. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!