Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek mikor volt peteéré...

Szerintetek mikor volt peteérésem? Görbeszakértők segítségét várom.

Figyelt kérdés

Segítenétek? Évek óta vezetem a görbémet, és kivétel nélkül mindig a peteérés előtti időszakban 36,3 és 36,5 között szokott lennei a hőm. A luteális fázisban pedig 36,6 és 36,8 között. Ez nálam évek óta így van. Amikor a kislányom megfogant abban az egyetlen egy ciklusban mértem 37,0-37,1 körüli értékeket a 8. dpo utáni napokban.

Teljesen össze vagok zavarodva, hogy most mikor volt peteérésem. Általában a 12., 13. napon szokott lenni. Létezhet, hogy most ennyire korán volt, mint ahogy a gép behúzta, vagy ha később volt, akkor meg mitől lehetett olyan magas egy héten át a hőm, mint a luteális szakaszban szokott? Tapasztalt esetleg valaki hasonlókat?


[link]


2013. máj. 5. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egyértelműen a 12-13 közötti időben volt, ovuteszt is bizonyítja.
2013. máj. 6. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, jó helyre húzta. Az egyik kivételszabálynak megfelel.


Én 8 évet mértem, és SOHA nem volt a 13. napnál korábban, viszont amikor a 3. gyerekünk fogant, akkor a 7. napon voltunk csak együtt. :o)

Szóval ha ritka is, előfordulhat.

2013. máj. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Viszont egyértelműen a pozi ovuteszt után ment fel.Szóval érdekes görbe,egyik lehetőséget sem zárnám ki :)
2013. máj. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Háááát, valóban érdekes ez a görbém, nem is tudom mire vélni.

Ez történt azóta:

[link]


A fertility meg a 14. napra húzta be az ovulációt.

Ez már akkor a harmadik variáció. :(

Rápillantanátok, hátha több szem többet lát?


Köszi mégegyszer.

2013. máj. 8. 07:18
 5/7 anonim ***** válasza:
Az ovu teszt nem csal, 13. napon volt. Ne a programnak higgy.
2013. máj. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

2 vagyok

A behúzott függőleges vonal nem azt jelenti, hogy pontosan ott volt az ovuláció. Hogy pontosan mikor van, azt senki nem tudja, ha lehetne tudni (egyedül folyamatosan UH-ra kötve ellenőrizhető), akkor talán nem kínlódnának ennyien a babaprojekttel...

Annyit jelez, hogy utána jön az első megemelkedett hőmérséklet, amit a hormonváltozás jelez. A további napok mutatják meg, hogy megtörtént-e az ovuláció, vagy sem, de az mindig visszamenőleg látszik csak. Hogy pontosan mikor történt, azt nem tudni.


Jelen esetben a hormonlöket nem lehetett túl erős, mert a hőmérséklet nem ugrásszerűen emelkedik, hanem fokozatosan. Van egy hőmérsékleti szabály, aminek megfelel a 10-13. napokon átívelő emelkedés. Valamikor azidő alatt lehetett az ovu.

A tesztekhez nem értek, de ha jól értem, a 12-13 nap környékére teszi.

A nyáktünet alapján inkább 11-12 nap felé volt esélyes.

De mivel mindhárom jelzés arra a pár napra teszi, így hát olyan nagy eltérés nincs. Ez egy jó kis ciklus, együttlét is volt a megfelelő időben, ki kell várni, hogy sikerült-e.


Szívből kívánom!

2013. máj. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen 2-es, kicsit megnyugtattál. Én is nagyon remélem, hogy sikerült a baba.

Azért is aggódtam, hogy most vajon mikor volt az ovulációm, mert az olvastam, hogy a spermiumok csak a tojásfehérjés nyákon tudnak feljutni a méhbe és tovább, a krémesen már nem, az átjárhatatlan számukra. Nekem meg a pozitív ovu teszt idején már krémes nyákom volt, így félek a néhány nappal előtte feljutó kiskatonák nem élték meg a peteérés napját.

2013. máj. 8. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!