Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen gyógyszerek okozhatnak...

Milyen gyógyszerek okozhatnak álnegatív terhességi tesztet?

Figyelt kérdés
Hallottam, hogy vannak gyógyszerek (pl. antihisztamin), amelyek álnegatív terhességi tesztet eredményeznek. Ez tényleg igaz? És melyek ezek? Vagy esetleg van betegség is ami álnegatív tesztet okoz? Valakinek valami tapasztalat?
2013. ápr. 11. 12:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmilyen gyógyszer nem okoz álnegatív eredményt. Álpozitívat eredményezhetnek HCG tartalmú gyógyszerek.

Negatív teszt akkor lehet, ha

1. nem vagy terhes

2. túl kicsi a HCG koncentráció (pl. túl korai a terhesség, vagy tesztelés előtt megittál egy rakás vizet és felhígult a vizelet)

3. hibás a teszt

4. rosszul csináltad meg a tesztet


Állítólag okozhat álnegatív eredményt az is, hogy ha nagyon magas a HCG koncentráció (pl. mola terhességben), de hogy ez igaz-e, azt nem tudom.

2013. ápr. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Bocs, találtam egyet: prometazin (Pipolphen). Kíváncsi lennék miért, mert azt nem írja sehol.
2013. ápr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
utánaolvastam és allergiás megbetegedések tüneteire való
2013. ápr. 11. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!