Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Most mit csináljak. Lehet...

Most mit csináljak. Lehet hogy terhes vagyok, visszont ma derült ki hogy húgyúti fertőzésem van. Kaptam gyógyszert viszont azt terhesek nem szedhetik. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

Elmentem orvoshoz mert nagyon fáj a vesém. Azt mondta húgyúti fertőzésem van, írt ki gyógyszert. Kérdezte nem e vagyok terhes. Mondtam hogy nem tudom még. Erre olyan gyógyszert írt ki amit nem is szedhetek ha az vagyok. Legkésőbb kedden tudok tesztelni. De addig mit csináljak?

Nagyon félek már volt egy missedem nem olyan régen. Ha elkezdem szedni és terhes vagyok akkor is veszélybe sodrom a magzatot de ha nem teszek semmit akkor a fertőzés miatt veszítem el. Nagyon kétségbe vagyok esve!

Mit csináljak most? Esetleg tudtuk valamilyen alternatív kezelést amit ilyenkor alkalmazhatnák?


2009. szept. 18. 11:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem, erre sajnos nincs alternatív kezelés. A bacikat meg kell ölni, ez a gyógymód.

De honnan tudod, hogy olyan gyógyszert írt fel, amit terhesen nem lehet szedni? Írhatott volna peniccillint, az tény, nekem anno így volt,mondtam, hogy babát tervezünk,ésmondta,hogy akkor olyat ír, ami az egés terhesség alatt lehet...És nem volt baba nekemvégül,de legalább nem aggódtam halálra magam.

Most mondok egy nem bíztatót, de ha keddre nem várod, akkor ha ártana neki a gyógyszer, nem fog megtapadni. Ezt orvostól tudom. Akkor megjön, és nem fogsz tudni róla, hogy ő valaha is ott volt...Ilyen kis terhességnél (ha van) a mindent vagy semmit elve érvényesül.

De ne idegeskedj, mert azzal ártasz a legtöbbet!!

2009. szept. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én ajánlanék neked egy alternatív megoldást, jobb mint a gyógyszer. Én egyszer nagyon felfáztam 5 percenként mentem pisilni már sírva! És az egyik takaritónő ajánlotta:forró lavor vízbe tegyél egy csokor petrezsejem zöldet, gugolj rá közben csavarj magad köré egy nagy törölközőt, mintha inhallálná! Nekem esküszöm az első ilyen után jobb volt. Egy csomó gennyes váladék is távozott belőlem! Próbáld ki, néha azért jók a régi gyógymódok!
2009. szept. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

vagy vegyél egy csomoszor meleg ülöfürdüt abba tegyél sok sot..

eü-s

2009. szept. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a baba be nem ágyazódik, azaz kb addig, amikorra nem várod, még nincs kapcsolatban a szervezeteddel, nem jut át belé semmi, amit te beveszel. Sem ital, sem drog, sem gyógyszer nem árthat neki. Emiatt addig nem kell aggódnod.
2009. szept. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én azt tanácsolnám a saját példámból, hogy vedd be a gyógyszert. Én 5 hónaposan kaptam húgyuti fertőzést(E.Coli) és már nem tudtak seíteni. Pedig kaptam antibiotikumot. Még olyan kicsi a babád (ha van egyáltalán), hogy bármit szedsz, nem jut el hozzá. én például Augmentint kaptam most felső légúti fertőzésre, és szedem, pedig lehet én is babás vagyok. DE: ha ez a fertőzés elhatalmasodik rajtad sokkal rosszabbul járhatsz. Mire a picid kapcsoladba kerül veled, addigra túl is leszel a fertőzésen. Ne halogasd.

Vigyázz magadra, és ne aggódj. Minden rendben lesz.

2009. szept. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem keddre vártam hanem múlthét péntekre. Csak még nem akartam tesztelni hátha csak simán késik.
2009. szept. 18. 23:03
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem mondták, hogy ha a vízbe teszel sót és beleülsz, az is nagyon hatásos a felfázás ellen. Ezt persze a gyógyszer mellett próbáld meg szerintem.
2009. szept. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én a gyógyszerszedést választanám.
2009. szept. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem kár izgulni azon hogy" mi lessz ha".

előszőr is tesztelj.Ha a terhességi teszt pozítív lessz akkor is szed be a gyógyszert mert a korai vetélések 2/3 -a genetikai okból jönn létre a másik 1/3-a hormonális okból.Nem kel túl agódni a dolgokat és mindenkép vedd be a gyógyszert és ne az alternatív marhasságokkal foglalkozz amit a takarítónők ajánlanak.Egy hugyuti fertőzéas nagyon komoly komoly komplikáciokkal jár ha nincs antibiotikummal kikezelve.

Ha pedig még mindig kétségeid vannak akkor hívd fel az orvosodat .

Én atéstem egy komoly vesebetegségen és tudom milyen szőrnjű kikezelni.A vetélésel pedig ne foglalkozz mert ha be is következne nem a gyógyszer váltja ki a korai stádiumban.

2009. szept. 21. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az orvos azt mondta teszteljek és ha pozitív akkor menjek vissza és ír olyat amit szedhetek. Amúgy meg a gőzölős módszer igen is nagyon jól beválik. Már nem fáj annyira a derekam sem.
2009. szept. 21. 13:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!