Ovulációs tesztet mikortól használhatok?
Egy dobozban, azt hiszem, 5 darab van. Így célszerű úgy tervezni, hogy a várható ovuláció előtt kettőt-hármat használsz el, majd egyet-kettőt. Tehát, ha 28 naposak a ciklusaid, kezdj el tesztelni kb. a 11-12. napon, a 14. napon lesz az ovud, de hogy biztos légy, még utána is érdemes 1-2 napot tesztelni, a 15., 16. napon.
Ha több van, akkor sem érdemes túl korán tesztelni, max. több ciklusra elegendő, netán ún. "jóstesztnek". Ha nem 28 naposak a ciklusaid, akkor az esedékes ovu előtt 2-3 nappal kezdd, és ovu után 1-2 napot még tesztelj.
Én egyébként egyszer használtam, kíváncsiságból, de mikor babás lettem, nem használtunk sem hőgörbét, sem tesztet, csak stresszelt minden ilyesmi.
18 hkm
Szia!
Én is most kezdtem el, a dm-ben vettem tesztet 5 db 2999 Ft volt, ez nagyon drága, a neten néztem,hogy ennyiért kb. 30 db-ot adnak, de én későn kaptam észbe, rögtön kellett.
A használati utasításban mindent pontosan leírnak, azt is,hogy attól függően,hogy általában hány napos a ciklusod melyik napon kell elkezdeni a tesztelést. Nekem 32 napos, a 16-on kezdtem, akkor és másnap negatív volt, tegnap-tegnapelőtt már mindkettő erősen pozitív.
Érdemes a délutáni-esti órákban csinálni, én este 7-kor szoktam.
Itt a gyakon azt javasolták,hogy az első pozitív eredménytől érdemes 2 naponta együtt lenni.
Remélem az ovutesztek után a terhességi is két csíkos lesz :):):)
Sok sikert Neked is!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!