Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Segitseget illetve tapasztalat...

Segitseget illetve tapasztalatokat varok toletek! Kerlek?! Ilyen nehez? Reszletek lent:

Figyelt kérdés
Mar majdnem egy eve probalkozunk parommal a baba ugyben. Azota kiderult, hogy eleg nehezen tudok majd teherbe esni, mert valami nincs rendben velem. Orvosrol orvosra jarok, de csak varni tudok meg. Ket honapja clostybegyhez hasonlo gyogyszert kaptam 10 napig szedtem, majd megjott a menzim. a mult honapban rendesen megjott megint 31 napra, most 45 napra jott meg, tegnap. Volt is tegnap egy kisebb mennyisegu barnas verzes ma pedig meg semmi. Ki volt mar igy illetve ti mit tettetek? Nem szeretnek ragolcsolni, ezert nem is homerozok, meg semmilyen bogyot nem szedek. De lassan idegesito ez a helyzet. A kerdesem, ki volt mar igy es mikorra estetek teherbe, illetve mit jelenthet ez az egy napos verzes csak? Orvoshoz megint csak a honap vegen tudok menni. Valaszaitokat elore is koszonom.
2009. szept. 16. 11:47
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem, meg irni volt olyan is, hogy 4 honapig nem volt menzim, de baba akkor sem volt. Lassan nagyon elszomorodok, mert mar a kapcsolatunk sem olyan es nem miattam, mert ugyan en is nagyon szeretnek egy picurt de a parom sokkal jobban el van szomorodva.
2009. szept. 16. 11:49
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi 11évet vártunk a második babára,kaptam hormonkezelést amitől összevissza véreztem 1x,többet nem kértem,aztán 10év után volt egy 12hetes elhalt terhességem...FELADTAM!!! Négy hónap múlva terhes voltam ,most 7éves lesz a fiam!Ja! És azóta megszületett a harmadik gyermekünk is 37évesen,most 2éves lesz! Hárman vannak 18,7,2évesek és úgy indultunk egy sem lesz mert "valami "probléma van! Légy türelmes ,foglald el magad mással és ha a pároddal vagy ne gondolj rá vajon most estél-e teherbe! Nekem bejött,bár tudom nehéz nekem el kellett vesztenem egy babát hogy ne ezen görcsöljek! NYUGI,NYUGI,NYUGI lesz eredmény!
2009. szept. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát, sürgősen fordulj valami jó orvoshoz! Az a gyógyszer, amit kaptál, amitől 10 nap után vmikor megjött, az nem a Clostyhoz hasonló, hanem valószínű progeszteron (Duphaston, Utrogestan vagy Norculut, stb), ami megvonásos vérzést csinál, de peteérést nem!

Én is így voltam, volt, hogy 3-4-5 hónapig nem volt mensim, vagy ha igen, akkor az 1-2nap barnázás, vagy épp 20 nap barnázás...

Elmentem dokihoz, aki TELJES KÖRŰ vérvételt kért, inzulinnal, cukorral, kortizollal, pajzsmirigyhormonnal (TSH)! Kiderült, hogy a határérték 4 helyett az én TSH-m 5, vagyis alulműködik a pajzsmirigyem, és az agyam állandóan noszogatja, hogy termeljen már hormont, és így a női nemi szervek noszogatására nem jut "energiája"... Így nincs peteérés, vagy ha van, akkor is csak valami korcs, ami nem megtermékenyíthető, és mivel apeteérés rossz, így a ciklus 2.felében a progeszteron termelés is rossz, vékony a nyálkahártya, így ha sikerül a baba, elvetélek. Ez meg is történt. 10 hónap mensi nélküli hónap után sikerült a baba, de 7 hetes koráig fejlődött csak..

Én azt javaslom, hogy menj jó nődokihoz, illetve endokrinológushoz, akinek a hormonok a szakterülete, és nézetsd meg magad alaposan!

És addig ne próbálkozzatok, mert veszélyes lehet, ha mégis sikerül a baba, attól függetlenül, hogy melyik hormonnál van eltérés!!

Mindig ilyenek voltak a ciklusaid?

Szőrösödsz?

Híztál az utóbbi időben?

Melleid fájnak, esetleg előtej jön?

Édességzabáló rohamaid vannak?

Ezek mind-mind fontosak, és mégegyszer mondom, endokrinológus!!

Én is vártam sokat, növényekkel próbálkoztam, stb, de aztán rájöttem, hogy nem várhatok a tapsra, és kezembe vettem az irányítást!

Ilyen mensivel nagyon kevés az esély, hogy 1-2 éven belül összejöjjön a baba!

2009. szept. 16. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom valaszaitokat. Kerdesedre utolso hozzaszolo. Nem nem szorosodom, a mellem olyanyirra feszulnek, hogy mar alig birok aludni tole, amikor meg felkelek mintha 2§0 kilo hozna lefele, pedi nem nagy melleim vannak 75B de most meg van nagyobbodva es ko kemeny mar lassan harom hete. Nem edesssegzabalo rohamom nincs, ellenkezoje. Inkabb sos etelekre vagyok most rakattanva, de nem veszes. Amugy semmilyen elvaltozast nem vettem eszre. Pont ez ami aggaszt. Azelott pedig nem volt gondom menzi ugyben. Tablettat szedtem, tavaly juniusban hagytam abba, egeszen februarig meg is jott ugyanugy minden honapban rendesen. Ezert nem ertem en.
2009. szept. 17. 09:32
 5/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

A nehéz, feszülő mell tipikusan megemelkedett prolaktinszint tünete. Erre van egy egyszerű gyógyszer, szerintem irány a doki, aki vérvételből kideríti, hogy mekkora is a szint! Mert ez magától nem igazán megy le! És addig meg gátolja a peteérést!!

Mielőtt dokihoz mész, egyet tegyél meg, mert sosem lehet tudni: csinálj egy terhességi tesztet! Mert a cici attól is fájhat! Lehet, hogy volt egy kósza petéd... :) sosem lehet tudni.

Majd írj! Kíváncsi vagyok. :)

2009. szept. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!