Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Kistesót szeretnénk a lányunkn...

Kistesót szeretnénk a lányunknak, és 3 hónap múlva kezdenénk el a dolgot. Nem sok vitamint szedek, már kezdjem el szedni az Elevitet? Az első terhességem előtt 1 hónappal előtte kezdtem el szedni, de nemtudom hogy 3 hónap előtte nem sok e.

Figyelt kérdés
2013. márc. 13. 13:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem nem sok, mivel úgyis tél vége van, ilyenkorra általában kimerül a szervezet vitaminháztartása, ezért is olyan fáradt sok ember. Úgyhogy bátran pótold szerintem, legfeljebb ne mindennap szedd be.
2013. márc. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én az első babámnál is felkészültem a fogamzásra, és most is. (nekünk épp most telt le a 3 hónapos felkészülés)

Tervezett fogamzás előtt 3 hónappal elkezdtem szedni a terhesvitamint, vigyáztam magamra, nem ittam alkoholt (amúgy sem szoktam, max egy évbe 2X), nem fogyasztottam kávét, kólát, nem dohányoztam (ez sem volt nehéz, mert sosem dohányoztam), próbáltam nem bevenni semmilyen gyógyszert, ez sajnos nem jött össze, mert pont voltam beteg, így antibiotikumot kellett szednem. De pl "hétköznapi" fejfájásra nem veszek be fájdalomcsillapítót, vagy sokszor nagyon fáj a derekam, arra sem veszek be ilyenkor semmit.

Ugyanezeket a férjem is betartja. A férjemnek még a forró vízben fürdőzés is tiltott ilyenkor, vagy a szaunázás, illetve nagyon szűk alsó, mert ezek mind ronthatják az esélyeket a babára.

Amúgy egyáltalán nem sok a 3 hónap, sőt ennyi kell egy petesejt éréséhez, illetve a hímivarsejtek is 90 napalatt érik el teljesen érett állapotukat. Ezért fontos ebben a 3 hónapban, hogy a lehető legegészségesebb szintre hozzátok a szervezeteteket, mert ugye ezen sejtek valamelyikéből lesz majd a kisbabátok.

Sok sikert, szedd nyugodtan a vitaminokat!

2013. márc. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2013. márc. 13. 14:04
 4/12 anonim ***** válasza:
Kedves 2. válaszoló, úgy látom, te igen járatos vagy a témában, így azt szeretném megkérdezni, hogy kávét miért nem ajánlott fogyasztani? Csak azért, mert én sajnos igencsak odavagyok érte, ha váltok koffeinmentesre, úgy nem árthatok magunknak semmit? A másik kérdésem pedig az lenne, hogy a ciklus.hu oldalon vezetem a menstruációs naptáram, az ovulációs napon van a legnagyobb esély a teherbeesésre?
2013. márc. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ja igen, az még lemaradt a kérdésekből, hogy az ún. kritikus napokon érdemes akár minden nap próbálkozni? Vagy az változtathat a spermium minőségén?
2013. márc. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

A kávé a koffein miatt nem javasolt (ezért is hívják káros szenvedélynek). Ha koffeinmentest iszol, azzal tuti nem ártasz. Egyes friss kutatások szerint mégsem káros a kávé fogyasztása babaprojekt idején, mert fokozhatja a spermiumok mozgását. De azért én távol tartom magam és a férjemet tőle, mert régebbi kutatások szerint viszont nem jó. A spermiumok meg koffein nélkül is jól mozognak, ha egészséges az illető. Mi nem kávéztunk a kislányom tervezésekor és legelső hónapban sikerült, úgyhogy nem szükséges hozzá a koffein. :)

Tüszőrepedésed az első megemelkedett hőmérsékletű nap előtt van kb 24 órával. De nem fontos pont aznapra időzíteni, mert a spermiumok a női szervezetben 3 max 5 napig életképesek, tehát ha nem vagy biztos a peteérés napjában, akkor ha előtte együtt vagytok, abból még simán lehet baba.

Mi a kislányunknál a mensi elmúlásától kezdve 2 naponta voltunk együtt egészen addig még meg nem emelkedett a hőm.

Mindennap nem célszerű együtt lenni, inkább a 2 naponkénti együttlétet javaslom, mert ennyi idő kell ahoz, hogy maximális mennyiségű kiskatona legyen az ondóban. Ha ennél sűrűbben vagytok együtt, akkor hígabb az ondó, kevesebb benne a spermium. De ezt leszámítva ebből is simán lehet baba, csak a 2 napossal esélyesebb.

Remélem tudtam segíteni. :)

2013. márc. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nagyon sokat segítettél, köszönöm szépen, kedves volt tőled, hogy ilyen részletesen leírtad! Minden jót!
2013. márc. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen tettem. Munkámból kifolyólag valóban járatos vagyok a témában. Örülök, hogy segíthettem. Sok sikert neked is!
2013. márc. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha már hozzá van szokva a szervezeted a kávéhoz, akkor szerintem nem feltétlen kell leszoknod, de még megteheted, viszont a dokim elmondta, hogy terhesen pl. napi két kávé nem árt, tehát akár végig kávézhattam volna, de én nem kávéztam soha amúgy sem :). Colát ittam, ha megkívántam.
2013. márc. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kifejezetten jó, ha már most elkezdesz felkészülni, a terhesvitamin ártani nem fog, csak használni.
2013. márc. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!