Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Csinálnak lombikot, ha nincs baj?

Csinálnak lombikot, ha nincs baj?

Figyelt kérdés

Papíron teljesen egészségesek vagyunk (tehát minden leletünk negatív), mégsem jön a baba. Még petevezeték átjárhatóságin nem voltam, de ha az is ok lesz, akkor megcsinálják a lombikot? (Ha nem lesz az, akkor tudom, hogy nincs más lehetőség) Két éve várunk és már nagyon elegünk van. Jó lenne tudni, hogy van e alternatíva, és hogy nekünk is van e esélyünk, vagy csak várnunk kell a csodát, mindhiába... :((( Fizeti ilyenkor a biztosító?

Tényleg igaz, hogy általában a 3.-4. lombik sikerül csak, vagy ez csak ott, ahol komoly probléma van? Mennyi idő egy ilyen programba bekerülni? Előre is köszi a válaszokat.


2013. márc. 7. 17:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha átjárható vagy, előbb inszeminációt csinálnak. Nekem 3 volt, utána csinálták a lombikot.

Nekem az 1. lombik is siketült, csak rossz helyen tapadt meg, méhen kívüli lett....

De a második 100%-os lett, 2-ből kettő megtapadt, itt szuszognak a 7 hónaposok:)


Amúgy milyen vizsgálataitok voltak? Párodnak gondolom sperma, neked?

2013. márc. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Kérni kell a nőgyógyászodat hogy adjon beutalót egy meddőségi centrumba.Ott majd meg mondják hogyan tovább.A lombik programban először inszemináciot végeznek ha a pároddal is minden o.k azt általában 5-6 x is meg ismétlik és ha úgysincs még baba akkor jön az IVF.Az egy kicsit már komplikáltabb és drágább dolog.Nekünk például harmadjára jött össze az ivf.A várakozás az meg attól függ hogy melyik centrumba mentek.A TB az pedig az ivf -nél 5 beavatkozást áll.Remélem tudtam segíteni.
2013. márc. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Először inszem lesz ha átjárható vagy ahogy írták. Milyen vizsgálatok voltak eddig?
2013. márc. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, csinálnak inszemet, meg lombikot, hiszen ha mégsem jön össze a baba, akkor csak van valami gond. Egy ismerős házaspárnál is ez volt a helyzet, mindkettőjüket teljesen rendben találták, mégsem sikerült a baba. Voltak inszemen, lombikon, de sajnos mind sikertelenül zárultak összeférhetetlenség miatt. Tehát hiába voltak egészségesek, közös gyermekük nem lehetett. Pont a napokban sikerült örökbefogadniuk egy újszülött kisfiút.

Nem azt akarom ezzel mondani, hogy akkor Nektek sem fog összejönni, csak azt, hogy ebben az esetben is jogosultak vagytok a mesterséges megtermékenyítésre. Drukkolok, hogy sikerüljön majd!

2013. márc. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, aranyosak vagytok.

Nekem volt már hormonvizsgálat, rákszűrés, peteérés figyelés, kaptam már gyógyszereket (Closty, Duphaston), vérvétel, férjemnek spermavizsgálat. Most hirtelen ennyi jut eszembe, lehet valami kimaradt. Már marhára elegem van belőle, hogy minden tökéletes, csak épp gyerekünk nem lesz. Inszemben nagyon nem is gondolkoztam, azt olvastam, kb. halottnak csók, szinte sosem sikerül, akkor meg minek. Még mindenképpen elmegyek egy másik orvoshoz is, mielőtt bármibe belevágnánk. Csak már úgy érzem muszáj tenni valamit, mert így soha nem lesz babánk. És még csak az okát sem tudom.

2013. márc. 7. 23:53
 6/12 Manka68 ***** válasza:

szia!

Hát úgy tűnik, még nincsenek meg az alapvizsgálatok sem nálatok, ennyiből még nem lehet kijelenteni, hogy minden rendben.

Nem írtál átjárhatósági vizsgálatot. Ha tényleg nem volt, akkor az lenne a következő lépés.

Ha az is rendben van, keress meg egy endokrinológust, ő a hormondoki. Nődoki szerint az én hormonjaim is rendben voltak, az endodoki rögtön két problémát is talált, és amint azt rendbe tették, volt pozi tesztem.

Ezeken kívül is van még rengeteg vizsgálat, de ezek lennének az alapok.

Ha mindent rendben találnak, és mégsincs baba, azt nevezik ismeretlen eredetű meddőségnek, és ugyanúgy támogatja a tb a meddőségi kezeléseket,mint másnak.

2013. márc. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 sumergo ***** válasza:
Helló! Annyit fűznék még hozzá, hogy ha átjárható vagy, hiába nem gondolkozol inszemben, akkor is csinálni fognak. Ugyanis azt hiszem átjárható petevezetékek esetében, ha a párod spermaszáma és minősége rendben van, mindenképp kell inszemet csinálni (5-öt), hogy mehessetek lombikra. Egyébként nem igaz, hogy inszemmel nem lehet teherbe esni. A meddőségi központokban sokaknak sikerül úgy is. Hidd el jobb is ha úgy sikerül. Sokkal kevesebb macera, és sokkal kevesebb hormon. Sok sikert!
2013. márc. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előzőhöz.Sokaknak sikerül inszemmel is.Én is végigcsináltam 6-ot,amik nem jártak ugyan sikerrel,de sokaknak igen.Ha látnak benne lehetőséget,egyből nem mehetsz lombikra.Hátha azzal is összejön,és nem kell az a hatalmas hormonbomba,amit ilyenkor be kell szúrni magadnak.Mellesleg ez költségben sem kevés,nekünk 2009-ben közel 200 ezer volt.Szerencsére nálunk elsőre összejöttek a trikrek.
2013. márc. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, csak azért írtam a lombikot, meg már rettenetesen elegünk van mind a kettőnknek. Én már egy vagon pénz elszórtam mindenféle vizsgálatokra, meg gyógyszerekre, amivel eddig mindenkinek és azonnal sikerült. Nekem nyilván nem. Annyira belefáradtam, hogy csak harcolunk a semmiért, mert soha, de soha nem fogok spontán teherbe esni. És járhatok tovább a mindenféle vizsgálatokra, ahol semmit nem állapítanak meg, költöm a pénzem, telik az idő, babánk az nem lesz, max. csak a kapcsolatunk megy rá. Soha nem volt semmilyen nőgyógyászati problémám, a férjemnek se volt soha semmi baja, egyszerűen nem értem, hogy nekünk miért nem adja meg az élet, hogy család lehessünk. Már utálom a témát is.. mindenki másnak sikerül, csak nekünk nem.
2013. márc. 8. 21:39
 10/12 sumergo ***** válasza:
Nem szabad így állni hozzá! :-) Tudom mit beszélek, hét évig vártunk a kislányunkra, közben sok mindenen keresztül mentünk, főleg én. A legegyszerűbb, ha elmentek egy meddőségi központba. Ott nem fogják lopni az időtöket. Ha a vizsgálatok megvannak mielőbb belevágnak az inszembe, ráadásul sikertelenség esetén ott nem kell várni hónapokat az újabb próbálkozáshoz, mint a lombiknál. Amúgy nekünk a 6. lombikunk lett sikeres, előtte viszont a második inszemmel terhes lettem, igaz méhen kívül sajnos. De ez megmutatja, hogy nem igaz, hogy a lombik biztosabb. Sok sikert még egyszer, és eszedbe ne jusson feladni! Irány a meddőségi! :-)
2013. márc. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!