Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha az első babámat császárral...

Ha az első babámat császárral szültem, a másodiknál is megcsászároznak?

Figyelt kérdés

Szeretnéma második babámat természetesen szülni,sajnos az elsővel komplikációk voltak ezért lett császármetszés.

Olvastam már ilyet is és olyat is erről a témárol,de nem lettem okosabb.


2008. máj. 28. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Engem az első babámmal császároztak,mert farfekvéses volt. A másodikat viszont természetesen szültem. Szerintem ha nem lesz semmi komplikáció akkor simán szülhetsz természetesen. Nem kérdezted az orvosodat?


Üdv 33 hetes kismama

2008. máj. 29. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
Szia! Én az elsőt császárral szültem, de a másodikat nem törvényszerű, hogy így fogom. Bár nekem smmi kifogásom nem lenne ellene, sokkal egyszerűbb, kevésbé veszélyes a babára is és rám is a műtét! Legalábbis szerinetm. Megúszod a szétrepedést, a baba az elakadást, csonttörést, vákumot.. A normál szülés nagyon veszélyes üzem!
2008. máj. 29. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én az elsőt spontán szültem,a másodikkal sajnos császározni kellett,most 4 hetem van még szülésig,és nagyon bízok benne,hogy simán megy majd minden.Nem szeretnék mégegy császárt.Az én dokim ebben teljesen támogat,ha semmi komplikáció,miért nem lehetne természetesen szülni.

max ennek akadája lehet még ha elvékonyodott a műtéti heg,de ezt látják uh-n.

Minden jót,komplikációmentes könnyű szülést neked,üdv


Második válaszolónak:Te nagyon keveset tudsz a szülésről,hogy kinek mi a legjobb.Vagy nagyon fiatalka vagy még,vagy csak egyszerűen tájékozatlan.Szerintem olvass utána,hogy a császárnak mennyivel magasabb a kockázata szövődmények kialakulása terén mind a baba,mind a mama számára mint a normál szülésnek.Az pedig amiket leírtál,nagyon nagy butaság,és felesleges ilyennel másokat riogatni.Ezek ritka komplikációk,és jól kezelhetőek.

A babáknál pedig a károsodás császár esetében sokkal valószínűbb mint normál szülésnél.Főleg,ha még vajúdni sem hagyják a kismamát,vagy ő maga nem akar hisztiből.

A műtéti komplikáció esélye pedig sokszorosa a szintén a normál szülésnek.

2008. máj. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia! A nővéremet is az első gyermekével császározták (szegénykémnek a köldökzsinór volt rátekeredve a nyakára), de a másodikat természetes úton szülte.

Sok boldogságot, és természetes szülést! :-)

2008. máj. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

Igazából én szeretnék természetesen szülni,de az orvosom nem ajánlja.

Mégegyszer köszönöm nektek! :)

2008. máj. 29. 15:09
 6/6 anonim ***** válasza:

A 3. hozzászólótól kérdezném, hogy hol olvasta, hogy sokkal nagyobb a császár kockázata az anyára, de főleg a babára nézve??????????

Nekem eddig minden doki, akit kérdeztem azt mondta, hogy épp a baba érdekében végzik a császárt, és pont azért, mert így sokkal kevesebb az esély, hogy valami baja legyen, hisz a normál szülés nagyon megterheli a babát, a rengeteg komplikációról nem is beszélve.

2008. máj. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!