Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha lézeres szemműtétem lesz,...

Ha lézeres szemműtétem lesz, rá mennyi időre szabad teherbeesni?

Figyelt kérdés
2008. máj. 24. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Igazából nem tudom mennyi idő után lehet teherbe esni, de ha a közeljövőben akarsz, szerintem inkább utána csináltasd meg a műtétet. Nekem 4 éve műtötték a szemem és most született meg a kislányom hüvelyi úton, nem volt semmi gond vele.

2008. máj. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És amúgy hogy sikerült a műtét??? Jah, megtaláltam a választ egy honlapon, azt írták fél év a műtét után és már lehet az annyira nem sok :-) Én szeretnék előbb a műtéten túl lenni, elég sok kellemetlenenséget kerülnék el, hisz -5-ös a szemem (mindekettő)...
2008. máj. 24. 20:47
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Rövidlátó voltam:-7,-8, 2-es cilinderrel. Nekem 70-80%-os javulást ígértek. 90 és 100% lett.Nem kell szemüveget viselnem.

Ha a LASIK megoldást választod, az drágább, de csak átlátszó kötést kell viselni egy napig, nincs fájdalom és biztonságosabb. Aki engem műtött nagyobb diopriánal ezt ajálja.

Kb, 15-20 perc volt elő és utó"munkákkal" együtt. Felálltam, hogy kijöjjek a rendelőből, autómatikusan szemtesztre néztem és végigolvastam a betütáblát, a vonal alatti sort is, pedig azelőtt szemüveggel is csak középtájig. Ennek 6 éve. Azelőtt 20 évig viseltem szemüveget. Számomra ez máig is egy csoda és tényleg sokat változtatott az életemen....

Úgy tudom azzal azonnal lehet babát vállalni.

De azért még kérdezd meg az orvost!

Sok sikert!

2008. máj. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem a Intra Lasik túl sokba kerül, csak a PRK-t tudom bevállalni... Azt is részletre. Remélem -5-nél még lehet azzal. Úgy tudom nekem a szemem amúgy teljesen egészséges csak hosszabb és emiatt nem látok rendesen. Na mind1. Szerdán megyek vizsgálatra és bizakodom :-) Köszönöm a válaszokat!
2008. máj. 25. 10:34
 5/7 A kérdező kommentje:
Jah! és egyiknél sem kötik le a szemet, hanem terápiás lencsét helyeznek a PRK-nál rá 3 napig. Úgy tudom, de majd kiderül :-) És fél évig 100 %-os UV szűrős szemcsi... Nem tudjátok mennyibe kerül egy ilyen és hol érdemes megvenni?
2008. máj. 25. 10:36
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 10 éve műtötték a szememet lézerrel. -8-as volt mindekttő. Egy évig voltam tünetmentes, utána elkezdett romlani. Most -2.5-nél tartok. Remélem én vagyok a néhány kivétel... bár tudom, hogy nem. Mindenféle mütéti beavatkozás után min. fél év a regenerákódás. Addig minden hónapban kell kontrollra menned. Érdemes egy jó minőségű uv szürős szemüveget beszerezned, minél sötétebbet, mert az "jó barátod" lesz. Bármelyik szemüvegszalonban kapható (min10-15 ezerért) Sok siker hozzá!

2008. máj. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát sajnálom, h neked nem jött be (utolsó válaszoló). Remélem én szerencsésebb leszek. Bár 8 éve már tuti fejlődött ez is. Úgy tudom régen volt egy kevés beleavatkozás emberi kézzel is, ha jóltudom vágás és a többit végezte a lézer. Ma már ez nincs. Persze félek tőle,de bizakodom....
2008. máj. 26. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!