Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Előfordulhat, hogy egy fennáll...

Előfordulhat, hogy egy fennálló terhességet nem mutat ki a terhességi teszt? Konkrétan Clearblue.

Figyelt kérdés
A ciklus 33. napján tartok, a ciklusaim az elmúlt pár hónapban, mióta abbahagytam a fogamzásgátlót, össze-vissza vannak, a legrövidebb 26, míg a leghosszabb 35 nap volt. A dokim szerint Velem rendben minden, de még semmi komolyabb viszgálaton nem estem át, csak hüvelyi UH-n. Az elmúlt pár napban csináltam ovu tesztet is, olvastam több helyen, hogy az is pozitív, ha baba van, és volt még belőle otthon. Az egyértelműen pozitív lett a 30. napon. De akkor mit mutogathat, ha a terheségi teszt meg egyértellműen negatív a 33. napon?
2008. máj. 24. 08:55
 1/7 anonim ***** válasza:

az ovu tesztet nem ismerem.

a terhes teszt viszont a hcg szintet mutatja ki. egy nem terhes embernek szinte nulla a hcg szintje. a hcg szint a beágyazódott petesejtöl kezd el nöni, a sejtosztódás miatt. a teszt csak ha már valamennyi hcg van a szervezetedben mutatja ki.szóval a kb 1-2 hete osztodó sejteket mutatja ki. azt hiszem a hcg szint minden másnap a duplájára nö ha terhes vagy.´

korai terheséget lehet nem mutat ki de egy pár hetest már ki kell mutatnia.

2008. máj. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne streszeld magad!Nekem meg az ovu teszt sem mutatott ki semmit!Az elmaradt mensi utan 1 hettel viszont mar napi 3 + tesztet is produkaltam(reggel es este!)En is nagyon elvoltam kenodve mivel en is tudom,h ovu tesztet lehet joslo tesztnek is hasznalni....

Varj meg par napot es csinald ujra a terhessegi tesztet!Ha semmi meg 2 napot!H nem jon meg a mensid akkor minden OK!

A baratnomnek 11 hetes terhesseget sem mutatott ki,s mivel volt kis mensihez hasonlo folyasa megbizott a tesztben annak ellenere ,h nagyon vartak mar a masodik babat!MOndanom sem kell mekkora volt az orom mikor felkereste a dokijat!MOst meg van 1 egeszseges nagy fia es holnap kereszteljuk!

Ne add fel!

Sok sikert!

2008. máj. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A masodik valaszolo vagyok! Az en kis pocaklakom most 11 hetes es 1 napos!
2008. máj. 24. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! 6 hetes terhes voltam, mikor végre muttott valamit a teszt. Ne stresszelj, várj egy kicsit, lehet, hogy ott a baba, csak még a teszt nem mutatja.
2008. máj. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatást, nagyon aranyosak vagytok! Megfogadom a tanácsokat, és várok még, remélem tényleg nem jön meg! :-)
2008. máj. 24. 09:38
 6/7 anonim ***** válasza:
A joslo teszt meg jobban tevedhet, mint a hcg, mert az osszefugges nem annyira direkt, h pont arra erzekenyeitettek ki, mint a terhes tesztnel. Igaz, h terhessegben jelez az ov u teszt, de en pl. kivancsisagbol megcsinaltam maradek ovu tesztel, 8 heteset meg nem jelezte, de a 10 hetest igan. Addig meg boven megtudod a terhestesztol is az eredmenyt :)
2008. máj. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Továbbá PCOS esetén szinte mindig pozitív az ovulációs jósteszt mivel emelkedett mennyiségben van a szervezetben LH hormon.Az ovulációs teszt nem az ovulációt mutatja közvetlenül, hanem azt a hormonszintet (LH),

Normál mensesnél lehet vele jósolni csak ne feledjük a hormonok mensi előtt újra megemelkednek a szervezetben euért újra pozi lehet pedig nincs is baba.

2012. júl. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!