Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha a ciklusom elején szeretkez...

Ha a ciklusom elején szeretkeztünk akkor nem kell megvárni a menszit ugye?

Figyelt kérdés
Menszi után egy nappal szexeltünk. A 6. napon a ciklusomban. Nem kell megvárni a menszit ugye? Már tesztelhetek a szex után 2 héttel?
2009. aug. 13. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Igen, így van, tesztelhetsz.
2009. aug. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanakkor: fel kell hívnom a figyelmedet arra a tényre, hogy csak akkor eshetsz teherbe, ha az lérett petesejted megtermékenyül egy hímivarsejttől. Ha a ciklusod 6. napján bejutottak a hímivarsejtek a petevezetékedbe, és nem találtak ott petét, akár egy hétig is életben maradhatnak ott, és a ciklusod 13. napján kiszabaduló petét is megtermékenyíthetik. Ez esetben 13+24=27. napon érdemes legelőször tesztelni.


Azaz nem a szex ideje számít, hanem a fogantatásé. A kettő meg nem esik egybe feltétlenül. pl ebben a ciklusban a 14. napon szeretkeztünk, és a 16. napon ovuláltam, aznap estem teherbe. Korábban nem is tudtam volna, hiszen még nem volt érett, kiszabadult petesejtem.

2009. aug. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

így van! ha nincs érett petesejted, tök mindegy mikor szexeltetek, nincs minek megtermékenyülnie.


viszont én is ujjat tudtam meg, eddig én ugy tudtam, hogy a hímivarsejt 3 napig él el bennem...

2009. aug. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Többnyire így is van. Azonban vannak kivátelek: [link]


Itt van pl ez a nő: [link] gyakran szoktam őt "idézni". A 9. ciklusnapon szeretkeztek utoljára, rá egy hétre, a 16. ciklusnapon ovulált, és meg is fogant az egyhetes spermától. A 30. ciklusnapon pozitívat tesztelt.

2009. aug. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

hát igen ilyenek a mázlisták:D

ezért jó olvasgatni mindig tudhat meg újjat az ember...

2009. aug. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!