Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Medocriptine-Bromocriptinum?...

Medocriptine-Bromocriptinum? Ha használta valaki prolaktin száma miatt, kérem irjon!

Figyelt kérdés
A helyzet az,hogy augusztus 31.-én volt utoljára mensim,szept. 3.-ától 2 hétig szedtem prolaktin miatt Medocriptine-t(év elején is szedtem 1 hétig és 3-4 hónapra rendszerezte a ciklusom-segitett).Mivel most is szedtem ,a doki mondta hogy szept 28 körül,2-4 nap késéssel meg fog jöni.Nekem azóta sem jött meg,de pont 28.-tól 2 hétig 2naponta együtt voltunk a páromal.Szóval az esetleges menstruáció előtt nagyon angyon kevés az esélye hogy sikerülhetett teherbeesnem.Volt valaki ilyen helyzetben?A gyógyszer segitett,leesett a prolaktin szám,mert utána is voltam vérvételen,de akkor miért nem jön meg?Lehetséges terhesség?Aki szedte a gyógyszert,milyen tapasztalata van?Sikerült rögtön akkor teherbe esni?14 napja volt az utolsó együttlétünk,mai teszt negativ,egy hete kellemetlenül fájnak a mellbimbóim,eddig állandó éhségérzetem volt,most viszont étvágytalan vagyok,a fejem fáj,pár napja szurkált az alhasam és a petefészkem.Beteg nem voltam,sem stresszes,felsázási tüneteim sincsenek.Mensikor sosem érzek semmit a hisztin kivül.Kedden megyek dokihoz,de érdekelnek a tapasztalatok,vélemények,Köszönöm :)
2012. okt. 25. 12:30
 1/1 anonim ***** válasza:

Mar egy elozo kerdesedhez is odairtam, de most ismet megteszem: A prolaktinra szedett gyogyszer nem olyan mint egy egyszeru torokcukorka, hogy jajj, 2 hetig szedem, es kutya bajom. Ez csak folyamatos szedes mellett biztositja a megfelelo hormonszintet, es akar eleted vegeig szedheted, de ha gyereket akarsz, akkor minimum addig. Ugy tunik, megint csak idolegesen rendezte a hormonszinted a gyogyszer, es a hatasa nem volt tartos. Viszont ebben az esetben inkabb mar azt kene kivizsgaltatni, hogy mi lehet ennek a magas prolaktinszintnek a kivalto oka. En kernek egy agyi MR-t ahol azt vizsgajak nincs e az agyalapi mirigyedben egy mikroadenoma (ez egy joindulatu daganat), ami felelos a prolaktin hormon tultermeleseert.

Az orvost, pedig gyorsan levaltanam, de minimum felkeresnek egy endokrinologust, mert a nogyogyasz amugy nem is ert a hormonokhoz. Ne nagyon varj tovabb a csodara, mert sajat magadtol veszed el az idot, hiaba varakozvan a babara!

2012. okt. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!