Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit okoz ha valakiböl nem...

Mit okoz ha valakiböl nem ürült ki a gyógyszer, és teherbe esik?

Figyelt kérdés
mindig azt hallom hogy 3 hónapot várni kell meddigre lehet próbálkozni. és mi van ha én most abba hagytam a gyógyszert és rögtön próbálkozom és esetleg (mert gyenge volt a gyógyszer) teherbe esek. lehet hogy 7 fejü babám lesz? vagy genetikai probléma?
2008. máj. 19. 12:37
 1/7 anonim ***** válasza:

bemásolok neked ide pár dolgot.

A ma forgalomban lévő hormonális fogamzásgátló tabletták nem okoznak fejlődési rendellenességet a magzatnál. Akkor sem, ha valaki a szedés alatt esett teherbe. Egyetlen genetikai tanácsadó sem javasolja emiatt a terhesség megszakítását. Mivel milliók szedik világszerte az ilyen készítményeket, jól dokumentált vizsgálatokkal bizonyították ezeket a tényeket. Természetesen, ha a terhesség kiderül, a szedést abba kell hagyni, hiszen ekkor már nincs szó fogamzásgátlásról. Ha tehát a terhesség első heteiben véletlenül szedett tabletta sem okoz rendellenességet, akkor az előző hónapban abbahagyott tabletta miért okozna?


A gyógyszer kiürülésével kapcsolatban az un. felezési időt adják meg, ami azt jelenti, hogy a bevitt hatóanyag fele mennyi idő alatt ürül ki. Ez egyik tablettánál sem több mint 48 óra. Hónapokról szó sincs! Még az egy hét is sok. Gondoljunk bele, már egy-két tabletta véletlen kihagyásánál is javasolt kiegészítő fogamzásgátló módszer használata, mivel a tabletta vérszintje ilyenkor gyorsan csökken. Mivel a tabletta hatóanyaga már a szedés abbahagyása utáni héten is csak legfeljebb nyomokban van jelen a szervezetben, értelmetlen három hónapban gondolkodni.



Mit tegyek, ha gyermeket szeretnék? Ismételten leszögezzük, hogy a fogamzásgátló nem okoz meddőséget! A tablettaszedés abbahagyásától számított 1–3 hónap alatt helyreáll a ciklus. Ez azt jelenti, hogy egyénenként változó időben, de akár már az abbahagyást követő első hónapban is létrejöhet megtermékenyülés és terhesség. Ilyenkor az egészséges peteérés és a normál ciklus már a tablettaszedés abbahagyását követő első hónapban helyreállt.

Hat-e a tabletta a magzatra? A hormonális fogamzásgátlás nem hat a későbbi terhesség lefolyására, nem jelent veszélyt a magzatra nézve, még akkor sem, ha a terhesség a tabletta szedése alatt következne be.



A 3 hónap csupán biztonsági határ. Ismerek fogamzásgátló MELLETT fogant gyermekeket, egészségesen születtek. A hormonháztartás egyensúlya miatt jobb, ha kivárjuk a 3 hónapot, de nem tragikus, ha nem úgy alakul.


én az első gyógyszermentes hónapban lettem babás:D

30.hétben vagyunk és minden rendben.

ne, aggódj!

hajrá!!!

2008. máj. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

En a masodik gyogyszermentesben lettem babas :)

Azonnal teherbe eshetsz, kiurul a gyogyszer mar a menszes elott, ezert is jelentkezik a megvonasos verzes.

2008. máj. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én mielőtt abbahagytam a gyógyszer szedését megkérdeztem a dokit, hogy mennyit kell várnom. Azt mondta, hogy semennyit. Csak annyit fűzött még hozzá, hogy az első gyógyszermentes hónapban nagyobb az esélye az ikreknek (több petesejt érhet meg).

Ennyi :)

2008. máj. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kell várni, nem okoz genetikai rendellenességet!

VISZONT 1 valami miatt érdemes várni!:

A tabi elvékonyítja a méhnyálkahártyát, mivel nincs mensi a gyógyszerszedés alatt, csak a megvonásos vérzés. Ezért, ha megfogan a baba, nem biztos, hogy be tud ágyazódni, és akkor az vetéléshez vezet a terhesség korai szakaszában. Ezért jó felkészülési időt hagyni a méh-nek.

2008. máj. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mindenféle gyógyszernek lehetnek mellékhatásai.De én nem tudom megérteni,hogy miért nem lehet várni???Akkor miért nem hagytad abba mondjuk fél éve már,ha pont most akarsz babát?

Egy gyerek egy életre szól,és nem hinném,hogy pár hónap számítana,hogy mikor érkezzen.Nekem mindenesetre az ő egészsége lenne a legfontosabb,amit szem előtt tartanék.

Én mindhárom gyerekemmel vártam 6 hónapot a tabi abbahagyása után.Ezzel a kérdéssel az ember szerintem nem úgy van,hogy havonta változik,vajon kell-e a gyerek,vagy sem.Ez a gyenge gyógyszer gyenge duma.Nem létezik az a gyógyszer,aminek ne lehetne mellékhatása.


Sok sikert,üdv

2008. máj. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. mert eddig arra vártam hogy elváljak, ami elég sok ideig tartott, és addig egy kicsit sem akartam terhes lenni. már nem vagyok mai gyerek igaz nem fogjuk magunkat halálra strapálni és nem méregetek semmit, csak ha lehet akkor már most elkezdjük.

a lényeg csak az hogy a következö petesejtjeim nem lesznek géndefektesek. ha egészséges petesejtek lehetnek akkor nincs semmi gáz.

2008. máj. 19. 13:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Minden rendben a petesejtjeiddel mar a kovetkezo jonapban :)

A fogi bogyo nem merteg, hanem HORMON, aminek a megvonasa utan jon ugye a menszi, tehat mar a menszire teljesen kiurul.

Es a mehyalkahartya mukodese olyan, h minden aldott honapban ujra felepiti magat, tehat mar elso ciklusodban is felepul.

Sok sikert!

2008. máj. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!