Pentekre nem vartam nem is jott, viszont azota naponta ketszer nagyon faj a mehem es a petefeszkeim amikor megtapogatom belulrol utanna meg jobban faj nem ugy mint mikor megjon hanem sokkal jobban. Valami tapasztalat?
az erdekelne mijen tunetekkel jar a mehen kivuli terhesseg? akinek volt az rogton verzett vagy eloszor csak fajt?
vagy lehet valamilyen gyulladas?
Nem egyáltalán nem normális ha nagyon fáj mert sajnos én is így voltam vele.Gondoltam biztos babás vagyok.Barnáztam kicsit, de még is reménykedtem benne hogy baba.Majd egyik nap belázasodtam orvoshoz mentem és ott derült ki hogy babó lett volna.Még a nemvárt előtt 2-3 nappal kiderült.Pedig így is korai pé volt.Én holnap tesztelnék a helyedben és ha + ha - én azonnal dokihoz mennék.Engem haza sem engedtek.Másnap műtöttek is.Nagyon veszélyes dolog.Ne késlekedj.Remélem te nem leszel így, de ahogy olvastam a kérdésedet én is pont így éreztem, és sajnos ez lett a vége.
Sok sikert.Irj majd hogy mi lett veled.
Szurkolok neked.
A méhen kívüli terhesség ugyanolyan terhességi tünetekkel jár, mint a méhen belüli terhesség. Emlő feszülés, enyhe hányinger, hányás jelentkezik és kimarad a menstruáció. Ám,ha a kimaradt menzesz után barnás vérzés kezdődik, akkor azonnal orvoshoz kell fordulni, mert ez lehet az első jele a méhen kívüli terhességnek vagy a kezdődő vetélésnek. A méhen kívüli terhesség jele lehet ezenkívül a hasi fájdalom, húzó jellegű deréktáji fájdalom, végbélfájdalom, vérzés, hirtelen rosszullét, ájulásérzés.
Az első panaszok a menstruáció elmaradása után kettő-négy héttel jelentkeznek. Általában egyre fokozódó, jelentős vagy változó erősségű alhasi fájdalmat érez a beteg, miközben elesett, sápadt és vérszegény. Ezzel egy időben, vagy nem sokra rá barnás, kávézacc-szerű vérzés indul a méhből. Előfordulhat, hogy az embrió magától elhal, majd felszívódik. A beágyazódás helyén erőteljes szövetroncsolódás és erős vérzés léphet fel, ezért az orvosok mindig úgy tekintenek a méhen kívüli terhességre, mint az életet veszélyeztető állapotra.
A méhen kívüli terhesség leggyakoribb helye a petevezeték.
Az embrió a későbbiekben a hasűri nyíláson át kilökődik a hasüreg felé. Előfordul, hogy ez nem történik meg, hanem az embrió növekedése során szétrepeszti a méhkürtöt. A petefészekben sokkal ritkábban tapad meg a terhesség, de ez mindig a petezsák szétrepedésével, erős és gyors vérveszteséggel jár.
A hasűri terhesség rendkívül ritka, ilyenkor a pete bárhol, például a bélen, a méh külső felszínén vagy a hashártyán is megtapadhat. A méhen kívüli terhesség megállapítására a legegyszerűbb módszer a vizelet terhességi hormon-szintjének vizsgálata, és az adatok összevetése az ultrahangvizsgálat képével. Bizonytalan diagnózis esetén további vizsgálatokra van szükség. Ha korán észreveszik a problémát, gyógyszeres, vagy kis műtéti eljárással mentik meg a beteget. Ha a folyamat már előrehaladott, nagy hasi műtétet végeznek. Ez többnyire nem akadálya a későbbi terhesség kihordásának.
Ha a petevezetőben megtelepedett magzat még korai stádiumban elhal, akkor nem károsítja a vezetéket, de tovább növekedve megrepesztheti annak falát, ami vérzést okoz. Ha a vérzés hirtelen és hevesen lép fel, akkor vérnyomászuhanás és sokk szerű állapot alakulhat ki. Szülészeti vagy sebészeti osztályon gyakran csak gyors orvosi műtéti beavatkozás mentheti meg az életét. A méhen kívüli terhesség kezelése minden esetben a műtéti úton történő eltávolítás.
Normál esetben a megtermékenyítés a petevezeték külső harmadában történik, és innen vándorol a már megtermékenyített pete a méh belsejébe, ahol beágyazódik. A vándorlás során – mely 3-4 napig tart – a petét körbeveszi egy köpenyszerű réteg, mely ez idő alatt megakadályozza a beágyazódást. Ha ez idő alatt a megtermékenyített pete nem jut be a méh üregébe, akkor azon kívül tapad meg, és ott indul fejlődésnek az embrió.
De mi is okozhatja a méhen kívüli terhességet?
- Fejletlen belső nemi szervek, a petevezeték vékony, hosszú és lassú a mozgása.
- Előzetesen lezajlott gyulladások, melyek következtében a méhkürt hegesedik, belső felszíne egyenetlenné válik, összenövések figyelhetők meg.
- Petefészekciszták, valamint a méhkürtnek a méhbe való beszájadzásánál elhelyezkedő miómák (a méh jóindulatú izomdaganatai).
- Méhen belüli fogamzásgátló eszközök használata, melyek megakadályozzák a megtermékenyített petesejt beágyazódását a méhüregbe – hiszen így teljesítik fogamzásgátló feladatukat –, azonban a megtermékenyítést és a méhen kívüli megtapadást nem akadályozzák meg. Tehát a köztudatban „spirál” néven szereplő fogamzásgátló eszközök mellett kismértékben emelkedhet a méhen kívüli terhességek száma.
Szerencsére az ilyen rendellenesség nagyon ritkán következik be, kb. az összes terhesség kevesebb, mint egy százalékánál fordul elő.
Ezt találtam neked a neten.Én szombatra(tegnapra)nem vártam és nem is mensizek.Ma csináltam egy tesztet,de negatív lett,szerintem korai volt.Nagyon szurkál a hasam(méhem)és a petefészkeimnél is van ez az érzés.Néha még a derekamra is kisugárzik.Ne gondolj "rögtön a rosszra".Amíg nem jön meg,van remény:)Szorítok neked,hogy ne legyen semmi baj.Üdv.Eszter
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!