Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Megzavarodtam! Mikor esélyes...

Megzavarodtam! Mikor esélyes a teherbeesés? A kiugróan alacsony vagy a kiugróan magas hőmérsékletnél?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam: "Termékeny napok az emelkedést megelőző 2-3 nap és az emelkedés napja."


És ezt is: "Az ovuláció (tüszőrepedés) 0,2-0,5 fokos csökkenéssel jár. Ekkor minden együtt van a megtermékenyüléshez."


Tanulmányozom a hőmérős módszert, de kicsit megzavarodtam.


2012. aug. 28. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
magas hőnél
2012. aug. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is használom a hőmérős módszert már jópár hónapja, és valóban, az szépen látszik, hogy alacsony, majd felugrik, van follikuláris és luteális szakaszom, de hogy KONKRÉTAN melyik nap a legjobb, azzal én is gondban vagyok. Ahogy a kalkulátorokat néztem, ott úgy írja az utolsó esélyes napot, hogy "legnagyobb esély a teherbeesésre (peteérés napja)". Namármost, itt javítottak ki többen is, hogy a peteérés egy folyamat (tehát nem egy nap alatt megy végbe), az ovuláció (a pete kilökődése) pedig valóban csak egy nap. DE MELYIK? Az előző ciklusom alatt az alacsony hőjű napon voltunk együtt, most csak a magas értéknél jutott rá időnk. Ha lesz eredmény szólok, de tényleg ahány hely, annyiféle információ.
2012. aug. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

magas hőnél!! de ahhoz hogy sikerüljön eltalálni a "magas hős" napot.. elég kicsi a valószínűsége! Úgy hogy a petesejt csak 24 órán kersztül termékenyíthető meg, és ha már kiszabadult és nincs ott hímivarsejt, nincs ideje megtermékenyülni! tehát az alacsony hőjű napon is együtt kell lenni!!


Nekem a dokim azt javasolta, hogy legyünk együtt a ciklus 11-19 napjáig napi 1x! és ez bejött. Így is a 2. hónapban lettem terhes. Előtte 8 hónapig próbálkoztunk hiába!

2012. aug. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Nagyon kedvesek vagytok. Én most azt olvastam, hogy a termékeny időszak kb. 5 nap hosszúságú, a peteérést (tehát amikor a legalacsonyabb a hő, ezt én gondolom) megelőző 3. naptól az ovulációt követő napig tart. Tehát akkor alacsony hőnél van a tüszőrepedés, azaz peteérés, vagy ovuláció, nem?
2012. aug. 28. 14:33
 5/8 anonim ***** válasza:

Én azt olvastam, hogy a hő attól esik le mert a megrepedt tüszőből kifolyik a folyadék, ami lehűti a hasfalat.

Tehát olvasmányaim alapján én azt vontam le, hogy tüszőrepedés akkor van amikor leesik a hő. DE ez még nem jelenti azt, hogy ki is tud szabadulni a pete!

Ha kiszabadult a pete a tüszőből, akkor a tüsző elkezdi termelni a progreszteron hormont, ami megemeli a hőt.

2012. aug. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az alacsony hő, és az előtte lévő pár nap.

Amúgy nem mindenkinek esik le a hője ovukor, vkinek csak az látszik a görbén, hogy felmegy a hő.

De a hő a progeszteron miatt emelkedik meg, amit a petesejt helyén kialakuló sárgatest termel.

Ha már magas a hő, akkor jó eséllyel lekésted...

Szóval alacsony hőnél meg előtte a legjobb.

2012. aug. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a lényeg az, hogy amikor magas a hő, akkor már késő szeretkezni. Nem?

Amúgy tényleg úgy lenne logikus, hogy amíg alacsony, addig hajrá, mert mire magas a hő, már a helyükön kell lenniük a spermiumoknak, hogy legyen idejük megtermékenyíteni a petesejtet.

2012. aug. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: Igen, tudtommal így van.

A spermiumoknak egyébként is t9bb óra, míg elérnek a megfelelő helyre. Ha már magas a hő,akkor magas a progi szint is, azaz már kialakult a sárgatest.

2012. aug. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!