Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nem lehet kivételt tenni...

Nem lehet kivételt tenni esetleg kérvényezni petesejt donor ügyben?

Figyelt kérdés

20 éves egészséges nő vagyok. Egyik közeli rokonom ki 40 éves mùlt babàt szeretne. A mâsodik beültetése se lett sikeres hormonkezeléseket is kapott, anyagilag-testileg-lelkileg màr nagyon megviselő. A törvény kimondja 35 évnél fiatalabb, màr szült egészséges gyereket, rokoni kapcsolat...ezeknek kell megfelelni első sirban a donornak. A probléma az, hogy nem szültem gyermeket. De annyira szeretnék segìteni. A baj az, hogy csekély mennyiségű petesejte is van a rokonomnak /keveset tudnak leszìvni/ és a pàrjànak is alacsony a sperma szàma. A màsodik beültetéskor időben ültettek be 2-őt az osztòdàs is megindul csak mégse tapadt meg. :/

Nincs vmi kiskapu?


2012. aug. 27. 16:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Én magánklinikákon érdeklődnék. Törvényileg ugye nem lehetséges, de jó pénzért lehet, hogy valamelyik magánklinika megcsinálja.
2012. aug. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

annyira undorito ez a magyar eü. hanynom kell ezektol az ertelmetlen szabalyozasoktol, meg torvenyektol, holott mindenkinek egyfolytaban azon sir a szaja, hogy tobb gyerek kene, de ilyen ostoba rendeletekkel meg az eselyt sem adjak meg sokaknak. nagyon szerencses lehet a rokonod, hogy hajlando lennel ezt megtenni erte, en is megtennem ezt meg egy idegenert is, nemhogy rokonomert (en mondjuk mar szultem, ennyivel vagyok elorebb), es megis ilyeneken kell porogni, mikor valakinek meg olyan remenybeli rokona sincs, akitol kaphatna petet, te meg itt vagy "parlagon", ....... aaaaah, nem is fuzok hozza semmit, annyira bosszant.

nem szorosan ehhez tartozik, de nalam az csapta ki a biztositekot ilyen "szabalyozasok" teren, amikor annak az oreg nenit meggyilkolo sracnak nem engedtek meg hogy a tokeletesen mukodo majat odaadja a haldoklo baratnojenek, csak azert mert eliteltek. mert mi tortent volna????? a maj is elkezd gyilkokni es megoli a csajt???? neeeeeem, inkabb csak hagyjuk meghalni a csajt mert az amugy egyetlen donorlehetosege bortonben van, es ezerr tiltja a torveny. de mieeeeeeeeert?????? ez annyira felhaboritott akkor, hogy itt duhongtem, hogy hogyan kepesek ezt megtenni egy emberrel.

2012. aug. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Anyum szerint azért van ìgy mert aki még nem szült mert még fiatal de majd később akar ha tesz egy ilyen felajànlàst akkor kockàztatja azt, hogy lehet később neki nem jön össze a b aba emiatt..,.ez ezért van ìgy
2012. aug. 27. 21:01
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
ez butasag, nem a mehedet veszik ki hanem stimulaljak kicsit a petefeszket, hogy tobb petesejt erjen, pont ugy mint a lombiknal, csak ezt nem neked ultetik vissza megtermekenyitve, hanem a rokonodnak. ezzel senki nem kockaztat semmit, hiszen petesejt alapbol minden honapban megerik, ha nem igy lenne akkor mindenkinek csak max. 1 gyereke lenne, marmint ha ebben barmi kockazat is lenne.
2012. aug. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%
Persze, egy ilyen stimulációs kezelésnek rengeteg kockázata van. A kialakuló ciszták miatt meg a méhed is kivehetik, vagy csak magától szétpukkad. Vagy örök életedre cukorbeteg leszel,inzulinozhatod magad non-stop és/vagy vesebeteg (a dialízis sem leányálom) és még millió más nyavalya kijöhet. Persze lehet hogy nem lesz semmi mellékhatás, de hülyeséget ne írjunk már, hogy tuti nem lehet baj...
2014. júl. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!