Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A pajzsmirigy ha nem jól...

A pajzsmirigy ha nem jól működik akkor el lehet miatta vetélni?

Figyelt kérdés
úgy fest hogy valami gáz van a pajzsmirigyemmel a T4 alsó határa 12.0 és nekem 9.3 lett az eredmény a TSH felső határa 4.2 nekem 100 lett. mondjuk a TSH-ra azt mondta a doki hogy ez lehetetlen úgyhogy egy hónap múlva meg kell ismételni a vérvételt.azért érdekelne nagyon a véleményetek mert sajnos már háromszor elvetéltem és most kezdtem el a kivizsgálásokért hogy kiderüljön a miértje.köszi szépen
2009. júl. 19. 19:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bocs hogy nem a kérdésedre válaszolok de neked milyen tüneteid vannak a pajzsmirigy miatt?Én nagyon rosszul voltam mult héten és elkell mennem vérvételre mert állitólag a pajzsmirigytől van!160 volt a vérnyomásom 129 a pulzusom és januártól juniusig 3-szor vetéltem el én is!!!
2009. júl. 20. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!

A 100-as TSH nagyon sok.De egyáltalán nem lehetetlen. Adokidnak ebből a szempontból nincs igaza.De ha megismétlik a vérvételt, valószínű megint más lesz az eredmény, mert ez simán változhat 2-3 stresszes naptól is...Persze, ha lejjebb megy valamivel a TSH, akkor is egy a lényeg:pajzsmirigy alulműködésed van. Ha nem állt még le teljesen a pajzsmirigy működése, akkor gyógyszerrel lehet pótolni a hormont, ha viszont leállt, akkor úgyis műtétet javasolnak... A lényeg, hogy a gyógyszert, a pajzsmirigyhormont mesterségesen kell bevinned, előreláthatólag egész életedben. De tünetmentessé tehető, 2alá kell szorítani a TSH-t, és akkor már nem vetélsz el, és nyugodtan lehet baba!! Ez a mondat nagyon szól az 1. válaszolónak is. :)

Sokan elvetélnek többször is, mire kiderül, hogy a pajzsmirigy a ludas. Ez anyagcserezavar, és immunrendszergyengeség keveréke, amit segít kialakítani a stressz, de örökölni is lehet, és hacsak nem ajódhiány okozza, nem gyógyítható.

Én februárban vetéltem el, akkor 6 volt a TSH-m!! Ami sok, hiába 4 a felső határ, és ahhoz képest nem olyan sok, de ahhoz, hogy a baba el tudja venni a neki szükséges hormont, ahhoz max 2-es TSH-val szabad csak teherbeesni!!

Rendszeresen kell járnom ellenőrzésre, belgyógyászatra, ahol vért vesznek, hogy éppmenyi a TSH. És az érték alapján variálják a gyógyszer adagját!Először 50mikrogrammot szedtem, most 150-nél vagyok, és jól érzem magam, nincs depim, és fogytam is...! Úgyhogy használ. És talán aug-ban rá tudunk már hajtani a babára is. :) Kel 3hónap, mire a gyógyszer kifejti a hatását, és beépül a szervezetbe, úgyhogy kitartás, de megoldható, és szinte 200%, hogy ez okozta a többszörös vetéléseket...

Gyógyulást mindne sorstársnak!

2009. júl. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
sziasztok először is nagyon köszönöm a válaszaitokat. konkrét rosszullétek nincsenek,de a hajam nagyon hullik.és érzem hogy erősen ver a szívem,de a vérnyomásom az jó.a doki megtapogatta a nyakam és elküldött pajzsmirigy UH-ra.azt mondta hogy lehet hogy vannak kis golyvák vagy göbök pontosan nem tudom.
2009. júl. 20. 18:05
 4/4 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

Az UH-on kiderül majd, de ne idegeskedj, mert ez a betegség a stresszből táplálkozik!!

Drukkolok neked, majd jelentkezz alkalmanként, hogy mi újság veled!!!

Üdv,

Jucus

2009. júl. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!