Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mammográfia és mell ultrahang...

Mammográfia és mell ultrahang között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Meddőségi központban előzetes vizsgálatként kérik többek közt a mammográfiai vizsgálatot, sikerült beutalót szereznem a helyi kórházba, ahol annyit mondtak, nem biztos hogy megcsinálják mert nem vagyok 40 éves. Helyette mell ultrahangot ajánlottak, azt elfogadják mammográfiai lelet helyett, egyenértékű?

2012. júl. 2. 17:01
 1/5 anonim ***** válasza:

A mammográf az elsődleges szűrőmódszer és röntgensugárral működik, míg az ultrahang kisegítő módszer és az ultrahanghullámok visszaverődési tulajdonságait kihasználva készít felvételt az emlőkről.


*www.mamma.hu

2012. júl. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Persze, hogy elfogadják, sőt! nekem is akartak mammográfiát, de én csak mell ultrahangot engedtem.

(Dévai intézet...)


A mammográfiánál összepréselik az egész melledet, baromira fáj!!!!

A mell ultrahang abszolút nem fáj, inkább azt kérd, tökéletesen elfogadják a meddőségi központokban!!!!!!

2012. júl. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Jééézus, összepréselnék az így is picire nőtt cicijeimet? :) Nekem is Dévai Doktor úr kérte a mammográfiát, de ha szó nélkül elfogadja az ultrahangos változatot, akkor semmi probléma :)
2012. júl. 2. 19:10
 4/5 anonim ***** válasza:
Épeszű orvos nem is kér mammográfiát 4o év alatti nőknél. Károsítja a röntgen a petesejteket is!
2012. júl. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a Dévai doki elfogadta a mell ultrahangot, nem is erősködött mammográfiával.
2012. júl. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!