Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki a bmc-be jár lombikra,...

Aki a bmc-be jár lombikra, mesélne az elejétől hogy történik mennyit kell fizetni? Mennyi idő mig beültetik? Páromnak nincs spermája és oda szeretnénk járni. Támogatja a tb? teljesen kezdő vagyok

Figyelt kérdés
köszönöm

2012. jún. 27. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi a BMC-nek köszönhetjük a kislányunkat, aki ma már 2 és fél éves.

Megpróbálom felidézni neked a történteket.

Mi 2009 márciusában mentünk az első beszélgetésre. A vizsgálatokat csak 2 hét múlva kezdhettük, mert a ciklusom miatt úgy jött ki. Az én és a párom vizsgálatai is megvoltak 1 hónap alatt. Volt hormon vérvétel 3-szor a cilklusban (már nem emlékszem pontosan, de talán 3.-14. és 21. napon), teljes vérkép, ultrahang, inzulin terhelés, a férjemnek spermavizsgálat és vérkép. A következő ciklusban volt még a 10.-nap környékén egy átjárhatósági vizsgálat.

Mikor minden vizsgálat megvolt újra megbeszélés következett az orvosunkkal, aki közölte, hogy vagy 5 nap múlva kezdjük a lombikot, mert olyan rossz lett férjem spermaképe (az akkor már a 4. rossz volt, előtte is tudtuk, hogy ez a baj), vagy várunk még egy ciklust, és csinálnak még egy spermavizsgálatot, hátha jobb lesz.

Mi nem vártunk, így május közepén elkezdtük a lombikot.

A gyógyszerek első körben 80.000-be kerültek, de én nem reagáltam túl jól, így ehhez még jött nem kevés. Nekünk kb 150.000 lett a vége.

Június 3.-án volt a petesejt leszívás, amit altatásban csinálnak. 8 petesejtet sikerült leszívni. Másnap felhívtak, és elmondták, hogy 4 megtermékenyült. Júni 8.-án kettő 8 sejtes embriót ültettek be. Ez nem kellemetlenebb, mint egy nőgyógyászati vizsgálat.

Ezután jött életem leghosszabb 2 hete. Június 19.-én mentünk vérvételre, majd pár óra múlva közölték, hogy sikerült. 2 évet vártunk erre, nagy pillanat volt.

9 hónap múlva megszületett a gyönyörű kislányom.

A BMC-ben bár iszonyat a tömeg, de a körülményekhez képest mindig mindenki nagyon segítőkész volt, és nagyon profik. A mai napig hálás vagyok nekik.

Mi soha nem fizettünk egy fillért se senkinek a gyógyszereken kívül, erre egyszerűen már nem maradt, de ezt soha senki nem éreztette. Egyébként a vizsgálatokért és beavatkozásokért nem kell fizetni, teljesen TB alapon megy. A gyógyszerek is támogatottak, de sajna úgy is ennyi.

Az már hab a tortán, hogy azóta született egy kisfiam is, aki teljesen spontán fogant, pedig nem váltottam férjet. :)

Remélem segítettem. Mihamarabb gömbölyödő pocakot kívánok neked!

2012. jún. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy jó részletesen le irtad és gratulálok a gyerkőcökhöz.:)és köszönöm a jó kivánságot!!!remélem meglesz.amugy azért kérdeztem,mert még csak most kezdenénk az egészet,és bár Kaáliba bejelentkeztünk biztam benne h a bmc olcsobb..de nem ugy tünik:/
2012. jún. 27. 21:03
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom mekkora a párodnál a gond, de ha esetleg nem kell lombik, hanem elég az inszem is, akkor érdemesebb a BMC-be menni, mert a Kaáliban nem TB támogatott az inszem. A lombik igen. Mi abban bíztunk, hogy elég lesz az inszem, ezért választottuk a BMC-t

Akkoriban úgy tudom némelyik vizsgálatért, sőt még az első beszélgetésért is fizetni kellett a Kaáliban.

Én azóta nem bízom bennük, mióta unokanővéreméknek megcsináltak úgy egy lombikot, hogy a vizsgálatok eredménye alapján tudniuk kellett, hogy a lány nem stimulálható. 250.000-et költöttek a gyógyszerekre, és mégsem sikerült érett petesejtet produkálni.

Most a BMC-be járnak, ott nem hitegették őket, és donor embriós beültetést javasoltak, már túl vannak egy sikertelen próbálkozáson, most várnak a másodikra.

2012. jún. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szia!Nállunk azoosperma van,vagyis nincs sperma.ezért is a kaáliba jelentkeztünk ebből csak lombik lehet.ez egy vizsgálat volt nem tudom h a következőbe lenne valami vagy sem.de az csak az augusztusban derül ki,mert szerintem nincs értelme havonta sperma vizsgálatra menni vagy mégis?kell havonta?hátha most van benne lehetséges?köszi h irtál:)
2012. jún. 29. 22:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja bocs nem írtam, hogy még mindig az első vagyok. Ha csak egy helyen nézettétek meg, én azért adnék még egy esélyt (bár ezt nem hiszem hogy könnyen elnézik), egy másik helyen, hátha...

Szorítok nektek, a babához!

2012. jún. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen:) remélem sikerűlni fog:)
2012. jún. 30. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!