Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha nem esik teherbe a nő,...

Ha nem esik teherbe a nő, akkor milyen sorrendben jönnek a segítségek?

Figyelt kérdés
Inszemináció, gyógyszer, lombik. Mennyibe kerülnek? Azt tudom, hogy férfi spermavizsgálat 15E ft. Miskolcon. és a nőknél? Gondolom a TB nem támogatja.

2012. jún. 20. 09:54
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Zsófi ! Először ima, kérés az Úrtól gyermek áldásért, ez teljesen ingyen van, és esetleg utána jöhetnek sorban jöhetnek amiket felsoroltál, de egy hormonvizsgálat inszem előtt....Üdv.
2012. jún. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is egy jó nőgyógyász felkeresése aki megnéz ultrahanggal, hogy mi a helyzet bent. (ciszta, nyálkahártya stb...) Aztán hormon vizsgálat (Tsh, Fsh, Lh, Progeszteron, Prolactin stb...) Ha ezek közül bármelyikkel gond van akkor azt gyógyszerrel kezelik. Aztán van ilyen hogy terheléses cukor vérvétel (nem tudom a pontos nevét), ha ez sem jó szintén gyógyszer. Érdemes nekiállni mozogni, kicsit diétázni.

Aztán peteérés serkentő, ha az nem segít akkor átjárhatósági.

És vannak az inszem-lombik dolgok, de ez majd csak késöbb ha már tényleg semmi nem segít.

Az elején érdemes elmenni sperma vizsgálatra, Pécsen beutaló nélkül 1 órán belül INGYEN megvolt az egész.

Ha durva hormon gondjaid vannak, pl kiderül az IR, vagy a PCOS akkor érdemes egy endokrinológust felkeresni.

Nekem csak a TSh-mal és a prolaktin szintemmel volt gond, a nőgyógyászom lombikos doki, nagyon megbízható, így nem volt szükségem endokrinológusra.

Sok sikert, remélem tudtam segíteni.

Amúgy mi 1 éve próbálkozunk, 2 hónapja járok orvoshoz, lassan már jó lenne ha összejönne a baba.

2012. jún. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja és azt elfelejtettem, hogy nekem eddig minden ingyen volt, minden vizsgálat, a gyógyszerek amiket felírtak kb 500Ft-ba (volt amelyik 150ft-ba) kerültek.
2012. jún. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Guthy georgina - A gyermekáldás varázslata. Először ez a segítség.Utána terhes leszel, és már nem kell inszem, gyógyszer, lombik.
2012. jún. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen ,a második válaszoló nagyon részletes volt, pont erre voltam kíváncsi. de remélem nem lesz ilyenekre szükségünk, ez a 2. próbálkozós hónapunk. még reménykedünk.
2012. jún. 21. 07:07
 6/7 anonim ***** válasza:
2012. jún. 26. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves második!

Mi újság Veled? Én is pécsi vagyok és valóban minden ingyenes volt eddig :)

K.

2012. jún. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!