Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A petevezeték-átjárhatósági...

A petevezeték-átjárhatósági vizsgálat után mire számitsak?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Igazából mindenre kiváncsi lennék, ami ezzel kapcsolatos.Pl. hogy mi van akkor, ha kiderül, hogy el van záródva a petevezetékem, vagy mi van, ha nincs semmi baj?Utána könnyebben lehetek babás?Ki mit tud erről mondani nekem?Kellene egy kis biztatás, mert félek a vizsgálattol is, meg félek attol is,hogy valami nem okés velem...és nagyon szeretnénk már babát..Aki tud erről valamit, vagy akinek már volt ilyen vizsgálat, az irja meg nekem!! Köszi előre is!!
2008. ápr. 28. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó, hogy megcsináltatod, bármi lesz is az eredménye, előbbre leszel és mindenképpen okosabb is. Nekem volt ilyen és egyáltalán nem vészes a dolog, picit tényleg kellemetlen, de hidd el túl lehet élni. Ne izgulj.

2 napos a dolog. Első nap átmelegítenek, ami annyit jelent, hogy egy gépből hőt engednek rád és leizzasztanak miközeben te ülsz egy széken, ezután vért vesznek és megmérik a hődet meg a vérnyomásodat. Erra azért van szükség, hogy ha esetleg gyulladásban vagy, akkor nem végezhető el az átjárhatósági (HSG). Ha ez rendben van, akkor másnap reggel befekszel, elfoglalod az ágyat, majd sor kerül a vizsgálatra. Fel kell feküdnöd egy sima nőgyógyászati vizsgálóasztalra, feletted pedig a röntgengép van, és ha egy kicsit hátrafele nézel jobbra vagy balra ott lesz a monitor, amin majd jól fog látszódni a kontrasztanyaggal feltöltött méh és petevezetékek és petefészek. Miután felfeküdtél a doki csinálja amit kell, de a lényege, hogy egy kis csövet helyez fel a méhszájon keresztül a méhüregbe és feltölti ezzel a kontrasztanyaggal. Ha kész vagy akkor egy beteghordó tesz vissza az ágyra, mert egy darabig nem kelhetsz fel.

A kisebb elzáródást előfordul, hogy már a kontrasztanyag kimossa, de ez egyből látszódik, ha nem akkor un. hysteroscopiát és laparoscopiát csinálnak, de ezt már altatásban, de ez sem vészes, csak altatástól függ, hogy ki hogy viseli. Az átjárhatósági után minimális vérzés normális, valamint a kontrasztanyag egy része kifolyhat, ezért betétet vigyél magaddal, esetleg pici görcs is lehet.

Szóval hajrá, hajrá, és ne izgulj!

2008. ápr. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia!! Jaj de aranyos vagy, hogy ezt igy leirtad nekem....nagyon nagyon köszi:))És ha megkérdezhetlek, hogy veled azota mi van?Ugy értem már babát vársz, vagy még nem tartasz ott? Nagyon kiváncsi vagyok..ha gondolod,válaszolhatsz priviben is:)Puszi..
2008. ápr. 28. 15:42
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Már van ultrahangos átjárhatósági vizsgálat is, én is arra készülök, de egyelőre csak lelkileg, mert félek tőle. Ahhoz nem kell befeküdni, ambulánsan megcsinálják, csak elég drága, mert ezt a TB nem finanszírozza,csak a röntgeneset, de azt mondják ez sokkal finomabb módszer, ráadásul sugárzás sincs mint a röntgennél. kb.30 ezer forint.
2008. ápr. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha kiderül, hogy el van záródva, át lehet mosatni. Az nem túl macerás, és sokszor ez is elég szokott lenni.
2008. ápr. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én vagyok a bőbeszédű.

Sajnos azóta még nem sikerült teherbe esnem. Mondjuk még elég friss az élmény, most volt februárba Szegeden. Sajnos csak a méhem egy része van kifejlődve és csak az egyik petefészkem van összeköttetésben vele, de ami megvan az jó és átjárható és működik. Nekem ez mind ezzel a HSG vizsgálattal, meg a műtéttel derült ki, ennyi értelme volt. Augusztusig szabad próbálkozásunk van, akkor vár vissza a doki ezért vagy azért, de peteérési gondok is vannak, tehát nem egyszerű az esetem. Szóval én javaslom neked, hogy ha már régóta próbálkoztok valamerre tényleg érdemes elindulni kutakodni. Minden rendben lesz és ne izgulj!

2008. ápr. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Mindenkinek köszönöm a választ.A ""bőbeszédűtől""":-) kérdezem, hogy Szegeden kinél voltál dokinál?Azért kérdem, mert én is Szegedre járok dokihoz!!És szoritok mindenkinek, aki babát szeretne..
2008. ápr. 28. 20:13
 7/9 anonim ***** válasza:
Dr. Molnár G. Bélához járok. És te?
2008. ápr. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szia! Az én dokim Dr.Bártfai György.Csak én a magánrendelésére szoktam menni, mert a klinikára a meló miatt nem jutok el napközben..Amugy te szegedi vagy?
2008. ápr. 29. 13:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Január óta járok hozzá, egyszer voltam a magánrendelésén is, és utána már csak a klinikára jártam, az átjárhatósági meg a műtét miatt. Békés megyei vagyok (Mezőhegyes)
2008. ápr. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!