Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit gondoltok erről? Leírnátok...

Mit gondoltok erről? Leírnátok, hogy mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Bocsánat, már indítottam ezzel a szöveggel topikot, de nem érkezett rá válasz, talán a rossz főkérdés miatt, teszek egy újabb próbát.


Második hónapja szedem a bromocriptint. A prolaktinom volt magas, volt fizikális tünetem is, amit már az első hónapban megszüntetett, viszont a baba még nem jött össze.


Ebben a ciklusban kb. a 8. nap óta érzek hasfájást, szúrkálást, és ma járok a 15. ciklusnapomon. Minden bajom van, amit egyébként is szoktam érezni a peteéréskor. Puffadás, petefészek fájdalom, derékfájdalom, csak most még hatványozottabban, mint a szokásos.


Okozhatja ezt a bromo? Tényleg úgy érzem, mintha egy bazi nagy pete megérett volna, és nehezebben szabadulna.


A másik kérdésem, hogy éjfél körül voltunk együtt, a tünetek reggel 7 körül kezdőttek, egész délelőtt tartottak, most már sokkal jobb, enyhül, kettő órára már el is múltak.

Szerintetek legyünk együtt ma is? Vagy inkább holnap, hogy meglegyen a kétnaponta?? vagy van rá esély, hogy azért múlt el a fájdalom, mert végre megrepedt a tüsző, és már nem feszíti tovább?


Ha igen, akkor mekkora még az esély, hogy a petesejt találkozik a hímivarsejtekkel?


2012. jún. 13. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem azért nem válaszolt senki, mert nem járkálnak erre orvosok:(
2012. jún. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem szedek/szedtem bromot, de nekem is magas volt a prolaktinom és hozzá pajzsmirigy alulműködés, ezek alapján pedig IR.

Két orvos is azt mondta, hogy amíg magas a prolaktin, nincs peteérés és hogy ha lemegy a prolaktin akkor még kb. 3 hónap mire megtermékenyíthető pete érik.

Lehet azért érzed ezt, mert kezdenek jól működni a hormonok :)))) én a helyedben vennék ovulációs tesztet, hogy biztos legyél a peteérésben. remélem azért tudtam segíteni :)))

2012. jún. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm, hogy írtál.


Nekem biztos, hogy van peteérésem, ovuteszt, tünetek és hőgörbe alapján is. Ja, meg a vérvétel is igazolta. Szerencsére csak nagyon minimálisan volt a határérték felett a prolaktinom, és ami tünetem volt, az is megszűnt az első hónapban.

2012. jún. 13. 14:48
 4/7 anonim ***** válasza:

És azóta voltál vérvételen? Nem stressz nyomta fel az értéket?

Nekem is nem sokkal határérték felett volt és most pedig már fele annyi lett :)))

2012. jún. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azóta nem voltam, mert akkor azt mondta a doki, hogy 3 hónap múlva ismételjük a vérvételt. a három hónap az most fog letelni, tehát elvileg júliusban kellene megint mennem.


Gondoltam a stresszre én is, de azaz igazság, hogy totál stresszmentes az életem. Igazán még bosszankodni sem szoktam... Meg nekem már hónapok óta voltak olyan tüneteim, amik arra utaltak, hogy valami nem okés. A ciklus 21. napjától 3 napos barnázás, aztán a 25. től újra, amíg meg nem jön.


És ezt rögtön orvosolta a bromo.

2012. jún. 13. 14:58
 6/7 anonim ***** válasza:
Én azt hittem az akkor van ha kevés a progeszteron. Ha ezen segített a gyógyszer, akkor tuti jó lesz az eredmény is.
2012. jún. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát ez az!


A doki is azt hitte. De mivel amúgy minden eredményem teljesen rendben volt/van, így nem maradt már megoldás, mint a hibát kezelni :D


ÉS végül is a bromo a sárgatest működésére is hat, úgyhogy belefér, hogy helyre tett. Ráadásul olyan jó volt végre egy olyan ciklus, hogy nem azt figyeltem folyton, hogy hanyadik nap, mitől barnázok már megint...

2012. jún. 13. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!