Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyi idő kb. , míg terhes...

Mennyi idő kb. , míg terhes lehetek fogamzásgátló után?

Figyelt kérdés
4 éve szedem, és a legutóbbi menses után áltam le vele.
2008. ápr. 27. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Én 5 évig szedtem, tavaly aug.végén hagytam abba, és most már 5hetes+4napos kismama vagyok! :))

Sok sikert neked is!

2008. ápr. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt mondják 1-3 hónapot kell várni, van aki azt mondja annyit sem. Én úgy tudom, hogy nem a hormonhatás miatt kell várni a babával, hanem azért, mert a méhnyálkahártya elvékonyodhatott a fogigátlótól, ami akadályozza a jó megtapadást, ami ugye vetéléshez vezet(het). Nekem is egy hónapot javasolt a doki, ez lesz a 2. hónap hogy próbálkozni fogunk. Fél évig szedtem csak.
2008. ápr. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én augusztusban hagytam abba a gyógyszert és októberben már nem jött meg.:)

Nekem azt mondta a nődoki,hogy nincs ezzel semmi baj...sőt!:)

31 hetes kismami

2008. ápr. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Májusban hagytam abba, novemberben már nem jött meg, de nem próbálkoztunk erőszakosan, csak így sikerült, szóval lehet, hogy előbb is lehetett volna.
2008. ápr. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Október közepén hagytam abba a tabit,vártunk kb.2 hónapot ,jan. elején megjött,februárban már nem.:-)
2008. ápr. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ja,10 évig szedtem egy kissebb megszakítással 4 évvel ezelőtt.
2008. ápr. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A ma forgalomban lévő hormonális fogamzásgátló tabletták nem okoznak fejlődési rendellenességet a magzatnál. Akkor sem, ha valaki a szedés alatt esett teherbe. Egyetlen genetikai tanácsadó sem javasolja emiatt a terhesség megszakítását. Mivel milliók szedik világszerte az ilyen készítményeket, jól dokumentált vizsgálatokkal bizonyították ezeket a tényeket. Természetesen, ha a terhesség kiderül, a szedést abba kell hagyni, hiszen ekkor már nincs szó fogamzásgátlásról. Ha tehát a terhesség első heteiben véletlenül szedett tabletta sem okoz rendellenességet, akkor az előző hónapban abbahagyott tabletta miért okozna?


A gyógyszer kiürülésével kapcsolatban az un. felezési időt adják meg, ami azt jelenti, hogy a bevitt hatóanyag fele mennyi idő alatt ürül ki. Ez egyik tablettánál sem több mint 48 óra. Hónapokról szó sincs! Még az egy hét is sok. Gondoljunk bele, már egy-két tabletta véletlen kihagyásánál is javasolt kiegészítő fogamzásgátló módszer használata, mivel a tabletta vérszintje ilyenkor gyorsan csökken. Mivel a tabletta hatóanyaga már a szedés abbahagyása utáni héten is csak legfeljebb nyomokban van jelen a szervezetben, értelmetlen három hónapban gondolkodni.



Mit tegyek, ha gyermeket szeretnék? Ismételten leszögezzük, hogy a fogamzásgátló nem okoz meddőséget! A tablettaszedés abbahagyásától számított 1–3 hónap alatt helyreáll a ciklus. Ez azt jelenti, hogy egyénenként változó időben, de akár már az abbahagyást követő első hónapban is létrejöhet megtermékenyülés és terhesség. Ilyenkor az egészséges peteérés és a normál ciklus már a tablettaszedés abbahagyását követő első hónapban helyreállt.

Hat-e a tabletta a magzatra? A hormonális fogamzásgátlás nem hat a későbbi terhesség lefolyására, nem jelent veszélyt a magzatra nézve, még akkor sem, ha a terhesség a tabletta szedése alatt következne be.



A 3 hónap csupán biztonsági határ. Ismerek fogamzásgátló MELLETT fogant gyermekeket, egészségesen születtek. A hormonháztartás egyensúlya miatt jobb, ha kivárjuk a 3 hónapot, de nem tragikus, ha nem úgy alakul.

2008. ápr. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 nikus89 válasza:

Sziasztok!


Nem kell varni azzal hogy kiuruljon a szervezetbol, mivel szeded mindennap ahhoz hogy vedettseg legyen. En 6 ev utan hagytam abba es mar az elso honapban mehdogant a pici 😍 szoval hajra ;)

2017. jún. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!