Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Progeszteront mikor vizsgálják?

Progeszteront mikor vizsgálják?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 1 éve nem esek teherbe. Mostanában ciklus előtt 1 héttel van van pecsételő vérzésem, ami fél-egy napig tart. Nemrég voltam endokrinológusnál, aki megírta a laborba a beutalót, és azt mondta, hogy ha van "pötyögő" vérzésem, onnan számolandó hogy hányadik napokon megyek a progeszteronos vérvételre. Másnap voltam nőgyógyásznál, ő pedig azt mondta, a pötyögő vérzés nem számít, a rendes ciklusom alapján menjek majd vérvételre. Na, most akkor kinek higgyek? :o
2012. jún. 5. 23:50
 1/6 anonim ***** válasza:
nem tudom kinek van igaza, nem vagyok orvos. Saját tapasztalatom (nekem is volt pecsételő vérzésem, emiatt küldött a nőgyógyász hormonvizsgálatra): ciklus 3-5. napján volt az első vérvétel, a ciklust a rendes vérzéstől (piros és több) kellett számolnom és a 21-23. napon kellet másodszorra mennem. Nálam mindkettőnél nézték a progi szintet, de a másodikból tudta megmondani egyértelműen, hogy nincs peteérésem, mert nagyon alacsony a progeszteron szintem.
2012. jún. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Orvostudakozón van egy doktornő. Ő ezt írja:

"A 3. napon végzett hormon vizsgálatból nem lehet megállapítani, hopgy van-e tüszőrepedése, mert az szabályos 28 napos ciklus esetén a 14-15. napon következik be, és ez után 7 nappal - vagyis a menses ELŐTT 7 nappal lehet megállapítani a progeszteron szint értékéből, hogy megfelelő-e. Fél évi próbálkozás még egyáltalán nem indokolja azt, hogy ilyen megállapítást tegyen az orvos, és főleg nem a 3. napi hormonok méréséből! Ha 28 napos a ciklusa, akkor csináltasson egy progeszteron mérést a 21. napon. Ha az 21 ng/ml vagy annál nagyobb, akkor semmi baj a petefészek működéssel és a peteéréssel. Ha viszont rendszertelen a ciklusa, akkor a 21. napi mérésből nem lehet megállapítani semmit. Én alaphőmérséklet méréssel állapítom meg a peteérés idejét, és az után 7 nappal csináltatom meg a progeszteron mérést. "

2012. jún. 6. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Tehát jelen esetben meg kell nézni hőmérséklet méréssel, hogy mikor van ovulációd, és az után 7 nappal kell menni a mérésre!

2012. jún. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jónak tűnik, hogy az ovut követő hetedik napon
2014. okt. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg túl alacsony a progi szinted -
2014. okt. 5. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A (rendes) menzi első napjától kell számolni -

(Nekem azt mondta)

2014. okt. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!