Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 4. héttől milyen terhes...

4. héttől milyen terhes tünetek lehetnek ami hasonló a mensihez?

Figyelt kérdés
2012. máj. 27. 16:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Majdnem mindegyik. Mellfeszülés, görcsölés, hányinger, szédülés. Attól függ, hogy kinek milyen a szervezete és mennyire érzékeny a hormonális változásokra. A terhesség első legbiztosabb jele a mensi elmaradása. Azonban a mensi késhet, ki is maradhat, illetve olyan is van, hogy a terhesség elején van vérzés, amit az illető mensinek azonosít be. Van, aki észre sem veszi, hogy terhes, hiszen minden ugyanúgy van, mint mikor meg fog, illene kellene jönnie. Mikor először terhes lettem, semmit nem éreztem. Fájt a mellem, ahogy előtte mindig, vártam is hogy mikor jön meg, de eltelt még 2 hét és semmi. Akkor vettem egy tesztet, ami pozi lett. Nem voltam rosszul, nem volt hányingerem, semmi ilyesmi.
2012. máj. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltál!

Három ill. négy napja teszteltem pozitívat és ma jelentkezett először alhasi feszülés és derékérzékenység, de csak néha és félek mi van, ha meg akar jönni mégis ez annak a jele.

Nem kívánós vagyok, hanem szó szerint éhes, hajnalba is erre keltem.

Ez mind normális? Tudom buta kérdések, de a dokimhoz csak 6-7 hetesen akarok menni, mert addig max elzavar, hogy jöjjek vissza x idő múlva.

2012. máj. 27. 16:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy normális. :) Az alhasi görcsök attól vannak, hogy alakul át a szervezeted, nő a méhed, nyúlnak a méhet tartó izmok, szalagok. Ameddig nem túl erős, nincs vérzés, addig teljesen normális. Pihenj és vegyél be magnéziumot, sokat segít. Dokihoz inkább 7 hetes körül menjél, akkor már szívhang is lesz valószínűleg, addig max. azt tudja megállapítani, hogy jó helyen tapadt meg.

Gratulálok a babához! :)

2012. máj. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, az éhségről annyit, hogy most várom a második babám és most az első néhány hétben nekem is olyan étvágyam volt, hogy a környezetemben rosszul voltak a látványtól is. :) Azt mondták hihetetlen, hogy ennyit bírok enni és nem vagyok tőle rosszul. Reggel alig értem be a munkahelyemre, szinte remegtem az éhségtől. 11-kor már az órát néztem mikor ebédelhetek, este 6-kor vacsi a családdal és mikor este 10-kor néztem a tévét, nem tudtam másra gondolni, csak hogy valamit még enni kéne, mert korog a pocakom... :D De elmúlt néhány hét alatt, mostmár ugyanannyit eszek mint előtte és én sem vagyok kívánós. Szóval nyugi, a terhesség esetenként elég furcsa dolgokat hoz ki a nőkből! :D
2012. máj. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon megnyugtató, hogy írtatok és hogy normális szerintetek, ha picit fájdogál mondjuk a hasam.

Már volt novemberbe egy vetélésem és ott is hasfájással kezdődött, de mondjuk ott a terhes tünetek jóval durvábbak.

A tesztem viszont ma még mindig nem olyan erős mint a kontroll csík, de erősebb, mint az elmúlt napokba.

Hát a 7.hét még nagyon messze van addig tűkön fogok ülni:) mivel jelenleg minden nap messze van és alig várom, hogy a doki megnyugtasson, hogy tényleg anya leszek:)

És gratulálok a második babához is!

2012. máj. 28. 07:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!