Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Beágyazódási probléma? Bővebbe...

Beágyazódási probléma? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Babát szeretnénk... Hónapok óta úgy érzem, hogy mindig sikerül, érzem is magamon a jeleket peteérés után, hasszurka, pulzusszám megemelkedése, mellek megnagyobbodása...és végül mindig megjön..menstruáció után visszaáll a pulzusom normálra, mellem sem feszül már...stb. Én úgy gondolom, hogy esetleg a beágyazódással lehet probléma. Szerintem mindig alakulóban van valami, csak nem tud a pici beágyazódni...Hogyan tudnám segíteni a beágyazódást?
2012. máj. 11. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én azt gondolom, hogy rossz az elméleted. A ciklus második felében jelentkező tünetekért a progeszteron a felelős, ami valóban azért dolgozik, hogy ha megtermékenyül a petesejt akkor betudjon ágyazódni. A szervezet nem tudja előre, hogy létrejön-e terhesség vagy sem, de ettől függetlenül készül a terhességre. Gyakorlatilag nulla a matematikai esélye annak, hogy minden ciklusban megtermékenyüljön a petesejt. Ha belegondolsz, hogy közel sem igaz, hogy a nők többsége az első próbálkozásra teherbe esik. Sokan akiknek nincs semmi gondjuk, is több hónapot várnak erre. Saját érdekedben próbálj egy kicsit "lazább" lenni.
2012. máj. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ!

Én azért gondolom úgy, mert tavaly már volt egy terhességem, de sajnos missed. ab. lett a vége. Annál a terhességemnél voltak ilyen tüneteim, és csak azért gondolom, hogy esetleg a beágyazódással lehet a probléma, mert jókor szoktunk együtt lenni, utána mintha alakulna valami, aztán nagyot csalódom...

De köszi, megpróbálom lazábban venni a dolgot, de azért nehéz, hiszen már nagyon szeretnénk babát...

2012. máj. 11. 20:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos egyetértek az elsővel. Gyakorlatilag minden mensinél terhességre készül a szervezet, csak ha "nem jön össze" elindítja a méhnyálkahártya "leépítését". Ugyanazon hormonok (is) felelősek ezért, mintha terhesség lenne- ezért lehetnek ugyanolyan tünetek.

Nem érdemes állandóan a "tüneteket" figyelni, egyszer csak sikerül!

2012. máj. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, így már érthetőbb a dolog számomra!

Akkor megpróbálok lazább és türelmesebb lenni, remélem hamarosan érkezik a baba!!! :)

2012. máj. 11. 20:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Egyetértek az előzőekkel, de azzal hogy legyél lazább, nagyon nem! Nekem is hasonló problémám van, csak az enyémet már az orvos mondta, kapok is progeszteron pótlást. Én a 8 hónap alatt 2* éreztem úgy, aztán mégsem.

Megkérdeztem hogy még mit tehetnék a siker érdekében, mire ő azt mondta: Nagyon erősen gondoljon rá, hogy most összejön a kisbabájuk! Akkor miről is beszélünk? Aki ennyire szeretné, nem tud, és nam is akar lazább lenni. Sőt, én nagyon is laza vagyok. Csak óvom azt a pici életet, ha összejön. Egy dolog biztos: menj endokrinológushoz, ő tudja megállapítani a hormondolgokat. A tüneteket pedig azért nem érdemes figyelni, mert aki ennyire szeretné, azt szerintem becsapja a teste, illetve most olyan dolgokat is észreveszünk, amiket egyébként nem. nagyon nehéz, de már én is ezt teszem. A nemvárt napján tesztelek 10-es teszttel, de csak ha nem jön meg. Sok sikert Nektek!

2012. máj. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ!!!
2012. máj. 13. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!