Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Normál állapotban mekkora a...

Normál állapotban mekkora a méh (amikor még nem terhes a nő) és az orvos hogy tudja megállapítani már a kora terhességnél (5-6 hetesen) is pusztán a kitapintásából?

Figyelt kérdés

Ha alapból a szeméremdomb mögött van, akkor hogy tudja kitapintani?


Bocsi a sok kérdésért és köszi azoknak, akik majd válaszolnak nekem! :)


2012. máj. 4. 10:37
 1/10 anonim ***** válasza:

szia!


Normál állapotban akkora kb. mint egy kis körte (lefelé a körte"teteje") .

Onnantól h növekszik az embrió benne, hetek alatt is gyorsan nő a mérete, kb. 4-5 hetesen már akkora mint egy férfiököl, 7-8 hetesen már egy közepes narancs :) És úgy tudja kitapintani a doki, hogy egyszerre "kétoldalról" keresi meg. Egyszer a hüvely felől, illetve a has aljától lefelé:)

2012. máj. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mármint úgy, hogy az egyik keze a hüvelyben tapint (ujjal persze ) , a másikkal meg a has alján, ha nem lettem volna egyértelmű :)
2012. máj. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. máj. 4. 11:00
 4/10 anonim ***** válasza:
Elemeli a méhtestet, és keresi a Gauss féle terhességi jelet. :) Ért hozzá, hidd el. ;)
2012. máj. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A méh egyébként csak a 10. hétre lesz férfiököl nagyságú. A 4. héten kb. tyúktojásnyi, hogy hasonlatoknál maradjunk.
2012. máj. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én kétszer szültem, és a méhem 45 mm x 47 mm. elég picike, nincs akkora, mint egy körte.
2012. máj. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, akkor neked a teherbeeséskor nem is tudta megállapítani kézzel?
2012. máj. 4. 11:19
 8/10 anonim ***** válasza:
De nem elsősorban a mérete a lényeg, mint már írtam. A terhességnek egyéb anatómiai eltérések is a következményei, felpuhult méhtest, a méhnyak változása, stb. Az, hogy megnagyobbodik, csak egy dolog.
2012. máj. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én elfogadom a szakértői válaszokat , sőt! örülök is neki, ha vki jobban tudja. És igaza van, nem a méh nagyság a lényeg, mert nem lehet mondani, hogy mindenkinek egyforma méretű a méhe.
2012. máj. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Dehogynem tudta megállapítani! De úgy emlékszem, hogy csak a 6. héten mentem először dokihoz és akkor csak UH-ot csinált, később a 8.héten nézte meg kézzel.


viszont a második babámnál kézzel vizsgált a 7. héten és megállapította azonnal. Meg hát ott volt a teszt.

Azt viszont nem nagyon értem, hogy annak ellenére, hogy már két nagy babát szültem, hogyan tudott ennyire összemenni a méhem, hogy szinte kisebb a normálnál. Legalább is ezt mondta, hogy kisebb a méhem az átlagnál és a petefészkeim is csak 1,5 cm átmérőjűek, azok is kisebbek.


DE nem a méret számít, mint látod az én példámon.

Ügyesek a dokik :)

2012. máj. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!