Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tévedhet a teszt? A gyógyszer...

Tévedhet a teszt? A gyógyszer abbahagyása után lehet következő hónapban már peteérésem?

Figyelt kérdés
Tegnap (nem) kellett volna megjönnie, ma reggel teszteltem és negatív. viszont a hasam fájdogál néha, fel van puffadva, a melleim feszülnek és nőnek, émelygek hetek óta. a gyógyszert egy hónapja hagytam abba. vajon van esély babára, vagy késik és meg fog jönni?????????????????? előre is köszönöm a válaszokat.
2008. ápr. 18. 06:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Mindkettő esélyes.Barátnőnek még most sem állt berendesen a gyógyszer óta a ciklusa,pedig szeptemberben abbahagyta.Igaz mostmár csak 3-4 napos csúszások vannak,de az elején akár hetes csúszások is voltak.A hetek óta történő émelygés mindenképpen erre utal.Ugyanakkor,nekem az első gyógyszermentes ciklusomban szépen helyreállt minden a szervezetemben.

Viszont az is lehet,korán teszteltél.Ha a következő egy hétben sem jön meg,akkor csinálj egy másik tesztet.

Tehát most nem tudsz mit csiálni csak várni türelemmel.

2008. ápr. 18. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én drukkolok hogy baba legyen, de sajnos miután most hagytad abba a gyógyszert, így fel borulhatot a hormon háztartásod, és az is okoz ilyen galibákat.Várj még egy hete és tesztelj ujra.Különben lehet pé-ed az első hónapba is, nem törvényszerű hogy ne legyen,de ha az a teszt negatív, volt, inkább arra gondolok hogy kicsit föl borult benned a hormon, ami abszólut természetes. Azért szokták javasolni a dokik a 2-3 hónap tisztulást, a gyógyszer után.Azért szurkolok.39 hetes kismama
2008. ápr. 18. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 6 év fogamzásgátló szedés után decemberben hagytam abba,és januárban már teherbe is estem. :)

2008. ápr. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én két hónapja hagytam abba a gyógyszert. Előtte normális 28-30 napos ciklusaim voltak. Most az első alkalommal 32 napra jött meg, aztán utána 42-re. Szóval a fene tudja. Ja és a második alkalommal én is két hétig szenvedtem, azt hittem becsapnak a tesztek és terhes vagyok, mert fájdogált a hasam, állandó hányingerem volt, a hőm folyamatosan fenn volt (37,2). Szóval szerintem még ne éld bele magad! De azért szorítok!!!!!
2008. ápr. 18. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Különben nem biztos hogy jó az ha egyből teherbe esel.Azért azt tudjuk hogy nagyobb a rengeteg betegség kockázata
2008. ápr. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszaitokat. akkor nincs más hátra, mint várni.

viszont iszonyat, hogy mivel jár, ha a gyógyszert abbahagyjuk, minden borul....én ezt elég nehezen viselem.

2008. ápr. 18. 10:21
 7/16 anonim ***** válasza:

szia. tesztelj egy hét múlva újra.

7évnyi gyógyszer szedés után, első gyógyszermentes hónapban lettem terhes.az első tesztem neg. volt, rá egy hétre lett poz. pedig már az első tesztnél is babát vártam, mert a poz. teszt után egyből mentem a dokihoz, aki 4hetes terhességet állapított meg.

szóval mihelyst nem vettem be a gyógyszert megfogant a bébim :D

sok sikert

25hetes kismama

2008. ápr. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

és a rentgeteg kockázatról !


A ma forgalomban lévő hormonális fogamzásgátló tabletták nem okoznak fejlődési rendellenességet a magzatnál. Akkor sem, ha valaki a szedés alatt esett teherbe. Egyetlen genetikai tanácsadó sem javasolja emiatt a terhesség megszakítását. Mivel milliók szedik világszerte az ilyen készítményeket, jól dokumentált vizsgálatokkal bizonyították ezeket a tényeket. Természetesen, ha a terhesség kiderül, a szedést abba kell hagyni, hiszen ekkor már nincs szó fogamzásgátlásról. Ha tehát a terhesség első heteiben véletlenül szedett tabletta sem okoz rendellenességet, akkor az előző hónapban abbahagyott tabletta miért okozna?


A gyógyszer kiürülésével kapcsolatban az un. felezési időt adják meg, ami azt jelenti, hogy a bevitt hatóanyag fele mennyi idő alatt ürül ki. Ez egyik tablettánál sem több mint 48 óra. Hónapokról szó sincs! Még az egy hét is sok. Gondoljunk bele, már egy-két tabletta véletlen kihagyásánál is javasolt kiegészítő fogamzásgátló módszer használata, mivel a tabletta vérszintje ilyenkor gyorsan csökken. Mivel a tabletta hatóanyaga már a szedés abbahagyása utáni héten is csak legfeljebb nyomokban van jelen a szervezetben, értelmetlen három hónapban gondolkodni.



Mit tegyek, ha gyermeket szeretnék? Ismételten leszögezzük, hogy a fogamzásgátló nem okoz meddőséget! A tablettaszedés abbahagyásától számított 1–3 hónap alatt helyreáll a ciklus. Ez azt jelenti, hogy egyénenként változó időben, de akár már az abbahagyást követő első hónapban is létrejöhet megtermékenyülés és terhesség. Ilyenkor az egészséges peteérés és a normál ciklus már a tablettaszedés abbahagyását követő első hónapban helyreállt.

Hat-e a tabletta a magzatra? A hormonális fogamzásgátlás nem hat a későbbi terhesség lefolyására, nem jelent veszélyt a magzatra nézve, még akkor sem, ha a terhesség a tabletta szedése alatt következne be.



A 3 hónap csupán biztonsági határ. Ismerek fogamzásgátló MELLETT fogant gyermekeket, egészségesen születtek. A hormonháztartás egyensúlya miatt jobb, ha kivárjuk a 3 hónapot, de nem tragikus, ha nem úgy alakul.


ne izgúlj

2008. ápr. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

A 25 hetes kismamától kérdezném, hogy ő mikor tesztelt először, mikor lett a teszt negatív? mielőtt megjött volna????????

Sok boldogságot!

2008. ápr. 18. 11:05
 10/16 anonim ***** válasza:

szia

a 25hetes kismama vagyok.amikor meg kellett volna jönnie, akkor teszteltem , nem azért mert késett egy-két napot / azt a gyógyszer abbahagyásának tudtam be /, hanem mert folyamatosan mensis érzésem volt, szédölögtem, a nővérem meg győzködött, hogy teszteljek :D

2008. ápr. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!