Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Milyen hormonkezeléssel jár a...

Milyen hormonkezeléssel jár a lombikbébi? Inszemináció vagy lombikbébi? Ti melyiket vállalnátok be a helyemben?

Figyelt kérdés

Már van 2 gyerekem (előző házasságból)

A mostani párommal 7 éve nem jön össze a baba.

Kivizsgáltak engem, minden szuper!

A párom spermái nagyon lassúak és csak 20%-uk képes lassú mozgásra, 80%-uk hibás, deformált alakú.


Szerintetek van esély FER14 után, hogy javuljon a minősége és összejöjjön a baba spontán?

Inszemináció segítene? Nem akarok lombikot a hormonozás miatt, hiszen én tökéletesen egészséges vagyok.


2012. ápr. 17. 11:01
 1/5 LadyLoss ***** válasza:

Az inszeminációra is hormon készítménnyel készítik föl a petefészkedet, hogy lehetőleg 1nél több érett tüsző legyen, mire eljön a beinjektálás pillanata.

Azt, hogy lombik vagy inszemináció lehetséges, a doki dönti el a spermaszám-vagy egyéb más eredmény tudatában.

Nálam lombik volt, én is tökéletesen egészséges vagyok, a férjem spermaképe volt nagyon rossz. A hormon kezelés nudli amit kaptam, semmilyen problémám nem származott belőle. Meg sem éreztem. Kár tartanod tőle.

Férjed spermaképe attől függ, hogy milyen eredetű a deformitása a spermáknak. Az én férjemnél pl genetikai, így született, esélye sem volt növelni sehogy. De ha csak átmeneti, környezeti tényező okozza, és ez felismerésre kerül akkor van esély a javulásra.

2012. ápr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Még annyit mondj meg kérlek, hogy fájt-e amikor leszívták a petesejtet? És elsőre sikerült a baba????
2012. ápr. 17. 11:44
 3/5 LadyLoss ***** válasza:

A leszívás egyáltalán nem fájt, altatásban csinálják, kb 10 perc volt az egész, utána meg kell várni míg lecsöpög egy infúzió, kicsit pihensz még és mehetsz is. Esetleg enyhe alhasi fájdalmak felléphetnek, de még egy mensi görcs erősségű sincs, és adnak fájdalom csillapítót ha kérsz.

Nekünk másodikra sikerült a baba, most vagyok 22 hetes terhes. Sikerült volna szerintem elsőre is, csak akkor éppen beteg lettem, és antibiotikumokat kellett szednem.

2012. ápr. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

És elég volt egy leszívás és eltették a petesejtjeidet, vagy második leszívás kellett hozzá???????? ezt nagyon szeretném tudni.

Elég csak egyszer kibírni?????

2012. ápr. 17. 12:11
 5/5 LadyLoss ***** válasza:

Ha sok petesejt lesz akkor tudnak fagyasztani, de nincs garancia, hogy mikor felolvasztják őket, még akkor is életképesek.

Nekem nem jutott már fagyasztani, így másodszorra is kellett a stimuláció, de mindössze egy normál női ciklusnyi időt tesz ki, nem többet.

2012. ápr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!